Tgrt Haber

Bu acıya yürek dayanmaz... Filistinli çocuk, kardeşinin cenazesini kucağında morga taşıdı

İsrail'in Gazze'ye başladığı korkunç saldırılarda kardeşini kaybeden çocuğun tarifsiz acısı... Kardeşinin cansız bedenini kucaklayıp morga taşıdı.

21-11-2023 14:31 | Güncelleme : 21-11-2023 14:45

İsrail'in Filistin'e başlattığı hava saldırılarında 46. gün... Binlerce Filistinli sivilin korkunç şekilde hayatını kaybettiği saldırılar şiddetlenerek devam ediyor. 

45 bin konutun yerle bir olduğu Gazze sokakları artık tanınmaz halde... Dehşete sahne olan Gazze sokaklarından ise acı görüntüler gelmeye devam ediyor. 

Bir hastane bahçesinde çekilen görüntü izleyenlerin yüreğini dağladı. Saldırılarda kardeşini kaybeden çocuk, kardeşinin cansız bedenini kuacklayark morga taşıdı. O kahreden anlar izleyenleri kahretti. 

BİNLERCE ÖLÜ VE YARALI 

İsrail'de 7 Ekim'deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu.

İsrail ordusuna göre, 7 Ekim'den bu yana Gazze'deki çatışmalarda 66, Lübnan sınırında da 6 İsrail askeri öldürüldü.

İsrail'e göre, Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.
Gazze'deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana İsrail saldırılarında Gazze Şeridi'nde 5 bin 600'ü çocuk ve 3 bin 550'si kadın olmak üzere 13 bin 300 kişi öldürüldü.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te de 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 217 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze'de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda 76 Hizbullah mensubu öldü.

Kaynak : TGRT Haber
Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.