TGRT Video Haber

Dünyanın her yerinde artan benzin fiyatlarına Pakistan'dan develi protesto

Dünyanın birçok yerinde zamlanan akaryakıt fiyatlarına Pakistan'dan ilginç bir protesto geldi. Eski enformasyon bakanı Fawad Chaudhry, akaryakıt fiyatlarında yaşanan artışı deveye binerek protesto etti.

Brent petrolün artışıyla beraber dünyanın neredeyse her yerinde akaryakıt fiyatları arttı. Vatandaşlardan artan akaryakıt fiyatlarına ilginç çözümler gelirken protestolar da baş gösterdi. Pakistan'da eski bir bakanın yaptığı ise dikkat çekti. 

Pakistan’da hükümetin akaryakıta uyguladığı keskin zamlar üzerine, eski enformasyon bakanı Fawad Chaudhry ilginç bir yöntemle fiyatları protesto etti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Chaudhry, etrafındaki kalabalıkla birlikte akaryakıt fiyatlarını protesto etmek için ağabeyiyle deveye bindi. Punjab eyaletindeki Kanyal yolu açılışı için deveye bindiğini belirten Chaudhry, akaryakıt fiyatları nedeniyle deveye binmenin arabaya binmekten daha iyi olduğunu söyledi.

Akaryakıt fiyatları, benzinin litre fiyatının 24 Pakistan rupisi (1.98 Türk lirası) ve motorinin 59 Pakistan rupisinin (4.88 Türk lirası) üzerine çıkmasından sonra üçüncü kez artırılmıştı.