Tgrt Haber
13˚

Filistinli doktorun kahreden gözyaşları... Çocuğun bacağını anestezi olmadan kesti, şahit olduğu acıya dayanamadı

İsrail saldırılarında yaralanan küçük çocuğun bacağını anestezi olmadan kesen doktor, şahit olduğu acıya dayanamadı. Acı içinde ölen çocuğun ardından doktor da gözyaşlarına boğuldu.

21-11-2023 12:22 | Güncelleme : 21-11-2023 12:37

İsrail'in Filistin'e yönelik başlattığı saldır 46. gününde... Binlerce Filistinli sivilin hayatını kaybettiği saldırılar şiddetlenerek devam ediyor. 

14 bine yakın Filistinliye mezar olan Gazze'de bilanço gün geçtikçe korkunç boyutlara ulaşıyor. 

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU 

İnsanlık dramının yaşandığı bölgeden ise kahreden görüntüler gelmeye devam ediyor. Sağlık sisteminin tamemen çöktüğü Gazze'de durum her geçen saniye ciddileşiyor. 

Şifa Hastanesi'nde kaydedilen görüntüler ise izleyenleri kahretti. İsrail saldırılarında yaralanan çocuğun bacağını anestezi olmadan kesen doktor şahit olduğu acıya daha fazla dayanamadı. Küçük çocuğun acı içinde ölüşünü izleyen doktor gözyaşlarına boğuldu. 

Kahreden anlar sosyal medyada gündem oldu. 

KORKUNÇ BİLANÇO 

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail'de 7 Ekim'deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu.

İsrail ordusuna göre, 7 Ekim'den bu yana Gazze'deki çatışmalarda 66, Lübnan sınırında da 6 İsrail askeri öldürüldü.

İsrail'e göre, Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.
Gazze'deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana İsrail saldırılarında Gazze Şeridi'nde 5 bin 600'ü çocuk ve 3 bin 550'si kadın olmak üzere 13 bin 300 kişi öldürüldü.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te de 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 217 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze'de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda 76 Hizbullah mensubu öldü.

Kaynak : TGRT Haber