Tgrt Haber

Her gün yüzlerce çocuk ölürken, İsrail ordusu böyle kutlama yaptı

Her gün yüzlerce çocuk ölürken İsrail ordusunun kutlama yaptığı anlar sosyal medyada tepki çekti.

21-11-2023 09:50 | Güncelleme : 21-11-2023 10:12

İsrail ve Filistin arasında başlayan savaş 46. gününde... Binlerce Filistin'in hayatını kaybettiği savaş tüm şiddetiyle devam ediyor. 

Ölü sayısının 14 bine dayandığı korkunç savaşta her gün yüzlerce çocuk hayatını kaybediyor. 

BİR YANDA ÖLÜM BİR YANDA KUTLAMA 

Saldırılarının aralık sız devam ettiği bölgede insanlık dramı yaşanırken, İsrail ordusunuhn kutlama yaptığı görüntüler sosyal medyada tepki çekti. 

İSRAİL-FİLİSTİN SAVAŞINDA SON DURUM 

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail'de 7 Ekim'deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu.

İsrail ordusuna göre, 7 Ekim'den bu yana Gazze'deki çatışmalarda 66, Lübnan sınırında da 6 İsrail askeri öldürüldü.

İsrail'e göre, Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.
Gazze'deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana İsrail saldırılarında Gazze Şeridi'nde 5 bin 600'ü çocuk ve 3 bin 550'si kadın olmak üzere 13 bin 300 kişi öldürüldü.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te de 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 217 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze'de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda 76 Hizbullah mensubu öldü.

 

Kaynak : TGRT Haber
Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.