TGRT Video Haber

İşgalci İsrail Gazze Şeridi'ni vurdu: 10 ölü, 55 yaralı

İşgalci İsrail, Gazze'de yine sivilleri hedef aldı. Gazze'de sivil yerleşim noktasına düzenlenen saldırıda, 10 kişi hayatını kaybederken 55 kişi de yaralandı. Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, hayatını kaybedenlerin arasında 4 yaşında bir çocuğun olduğunu bildirdi.

İşgalci İsrail, Filistin İslami Cihat Örgütü'nün açıklamalarının ardından Gazze Şeridi'nde sivilleri hedef aldı. İsrail Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze'deki Filistin İslami Cihat Örgütü'nün doğrudan tehditlerinin ardından Gazze Şeridi'ni vuruyor. Sivil yerleşim noktasında özel durum ilan edildi" denildi.

YİNE SİVİLLERİ KATLETTİLER

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, saldırıda aralarında 4 yaşında bir çocuğun da bulunduğu 10 kişinin şehit olduğunu ve en az 55 kişinin yaralandığını bildirildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, sivil yerleşim alanlarının vurulduğu ve binalardan dumanların yükseldiği görüldü.

Örgüt, Batı Şeria liderinin gözaltına alınmasına karşılık Salı gününden beri çeşitli saldırı tehditlerinde bulunarak yolların kapanmasına ve sokağa çıkma yasağına neden oluyor.