Tgrt Haber
13˚

İsrailli yetkililerin tartışmasında Filistinli ajan ifşa oldu!

İsrailli yetkililerin tartışması Filistinli casusun kimliğini açık etti. Şin Bet komutanı ile İsrailli bakan arasında çıkan tartışmada Filistinli bir ajanın adı ortaya çıktı.

20-11-2023 13:16 | Güncelleme : 20-11-2023 14:52

Hamas'ın 7 Ekim'de İsrail'e karşı başlattığı Aksa Tufanı operasyonunun ardından İsrail'in istihbaratına ilişkin sorunlar gündem oldu. Hamas'ın saldırılarını ön göremeyen 'İsrail istihbaratı' tartışmaları devam ederken yeni bir skandal daha ortaya çıktı. 

Sosyal medyada yayınlanan bir video da İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı ile Şin Bet yetkilisi ile arasında tartışma çıkıyor. Tartışma sırasında Filistinli ajan Hüseyin El-Şeyh (Filistin Yönetimi Sivil İşler Genel Müdürlüğü Başkanı) saldırıyı önceden İsrail'e ilettiği ancak İsrail'in bunu ciddiye almadığı belirtiliyor. 

''HÜSEYİN SANA SÖYLEDİ''

Şin Bet yetkilisi burada yaşanan korkunç trajik olay olduğunu söyleyerek, "Başarısızlığınızı yetkililere yüklemeyin, utanın. Otoritenin güvenlik servisleri İsrail'in güvenliği için çalışıyor. Hüseyin El-Şeyh tarafından size verilen terörist saldırı bilgisini ciddiye almadınız, ayrıca Batı Şeria'dan 3 sabotajcı Tel Aviv'e gitti ve size bunu anlattı ve size verilen bilgiler konusunda umursamaz davrandınız" dedi. 

Saldırıyla ilgili olarak tartışmasında devam eden Şin Bet yetkilisi Bney Brak'ta ( Tel Aviv) bir olay meydana gelebileceğinin Tel Aviv'e giden sabotajcıların açıkladığını belirterek "Siz bunu ciddiye almadınız. Hüseyin sana Tel Aviv'de bir sabotaj eylemi olasılığı nedeniyle Tel Aviv'deki güvenlik seviyesini yükseltin ve 5 sivili öldürdüler yazıklar olsun Hüseyin'in İsrail'e sizden daha fazla bağlılığı var." istihbarat zafiyetine diyerek tepki gösterdi. 

 

Kaynak : TGRT HABER