TGRT Video Haber

NATO Zirvesi’nde güldüren diyalog! Johnson'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Çok güzelsin

İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi’ne Türkiye’yi temsilen Cumhurbaşkanı Erdoğan katılım sağlıyor. Aile fotoğraf çekimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson arasında geçen diyalog sosyal medyada gündem oldu. Johnson'ın kendisini parmağıyla göstererek Türkçe olarak "Çok güzelsin" ifadesini kullanması sonrasında kahkahalara boğulan Erdoğan, İngiltere Başbakanı'na aynı sözlerle karşılık verdi.

Tüm dünyanın merakla takip ettiği NATO Liderler Zirvesi, ikinci gününde devam ediyor. Liderlerin peş peşe gerçekleştirdiği ikili görüşmeler kamuoyu tarafından yakından takip edilirken aile fotoğrafı öncesinde ayaküstü yapılan muhabbetler kameralara yansıdı.

JOHNSON’DAN ERDOĞAN’A TÜRKÇE ÖVGÜ: ÇOK GÜZELSİN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile tokalaştı ve bir süre sohbet etti. Erdoğan ve Biden’a daha sonra İngiltere Başbakanı Boris Johnson da katılım sağladı. Sohbet sırasında Johnson'ın parmağıyla gösterdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Türkçe olarak "Çok güzelsin" demesi ekibi kahkahaya boğdu. Erdoğan'ın, Johnson'a aynı şekilde "Çok güzelsin" sözleriyle karşılık vermesi üzerine ABD Başkanı Biden gülmeye başladı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Liderlerin sohbeti kameralara yansırken yaşanan diyalog sosyal medyada da gündem oldu. Çok sayıda kullanıcı bu anları paylaşarak yorumlarda bulundu.