TGRT Video Haber

Sonunda bu da oldu! ‘Benzin nasıl çalınır’ haberi yapıldı: Hem de devlet televizyonundan…

Yunanistan'da akıllara durgunluk veren bir haber hazırladı. Devlet televizyonu “arabalardan nasıl benzin çekilir? 'Depodan benzin çalma' eğitimi” haberi yaptı. Haber bir yandan eleştirilirken bir yandan da alaycı yorumların hedefi oldu.

Yunanistan'da yakıt fiyatları yükselirken, devlet televizyonu ERT, insanları şoke eden bir yayın yaptı. Başkasının aracından benzin çalma yöntemlerini uygulamalı olarak gösterdi.

ERT'nin Syndeseis isimli sabah haber programının bir bölümü, araçlardan nasıl benzin çekileceği meselesine ayrıldı.

'DEPODAN BENZİN ÇALMA' EĞİTİMİ

Kanalın muhabirinin izleyicilere “Çok karmaşık bir şey değil, özel bir boruya da ihtiyacınız yok, balkon hortumu bile işinizi görecektir” diyerek benzin hırsızlığının yöntemini göstermesi ise pes dedirtti.

Görüntüler bununla da bitmedi. Bir araba tamircisi de bir araçtan benzin çalmak için arabanın yakıt deposunun nereden delinmesi gerektiğine dair bilgi verdi.

Devlet televizyonunda benzin hırsızlığı yayını yapılması; şaşkınlık, tepki ve esprilerle karşılandı.

Haberin sosyal medyada yayılması üzerine Twitter çalkalandı. Bir kullanıcı “İnsanlara benzin çalmakla ilgili ipuçları mı veriyorsunuz" derken, bir diğeri, “ERT şimdi kilitlerin nasıl açılacağı ve cüzdanların nasıl çarpılacağı konusunda yeni eğitimler hazırlıyor" diye dalga geçti.