TGRT Video Haber

Turistlerin kural tanımazlığı orangutanı boğuyordu! Bakıcısı böyle hayatını kurtardı

Vietnam'ın Phu Quoc Adası'ndaki Vinpearl Safari'de turistlerin kural tanımazlıkları bir orangutanın hayatına mal oluyordu. Suyun içine atılan yiyeceğe ulaşmak isteyen orangutan bir anda panikledi ve boğulmaya başladı. Bakıcısı durumu fark eder etmez suya atladı, çıkarınca ise dakikalarca kalp masajı yaptı.

3 bine yakın hayvanın yaşadığı Vietnam’ın Phu Quoc Adası'ndaki Vinpearl'deki doğal yaşam parkında bir orangutan, turistlerin attığı yiyeceğe ulaşmak için göle atladı. Suyun içinde bir an panikleyen orangutan boğulmaya başlayınca ise imdadına bakıcısı yetişti. Önce suya bir can simidi atan bakıcı ardından vakit kaybetmeden suya atladı ve orangutanı tutarak karaya doğru sürükledi. Orangutanı sudan çıkardıktan sonra kalp masajına başlayan bakıcısı, dakikalarca hayata dönmesi için çaba gösterdi, en sonunda ise başardı. Hayvanat bahçesinden yapılan açıklamada orangutanın hayati tehlikeyi atlattığı ve durumunun stabil olduğu belirtildi.

Öte yandan bir hayvanat bahçesi sözcüsü, ziyaretçilere özellikle izin verilmedikçe hayvanları beslememelerini tavsiye eden işaretler sergilediklerini, ancak birçok insanın uyarıları görmezden geldiğini ve ne olursa olsun onlara atıştırmalıklar sunduğunu söyledi.