TGRT Video Haber

Yürek dağlayan görüntü! Rus askerleri adım adım ölüme yürüttüler!

The New York Times tarafından elde edilen tanık ifadeleri ve videolar Rus askerlerinin acımasızlığını ve sivilleri nasıl katlettiklerini ortaya koydu. Ukraynalı sivilleri sıraya sokup ölüme yürüttükleri o anlar dünyada infiale neden oldu. Buça'da yolda zoruyla yürütülen Ukraynalı tutsaklardan bazıları kambur halde önlerindeki arkadaşlarının kemerlerini tutuyorlar.

The New York Times tarafından elde edilen kanıtlar, Rus askerlerinin acımasızlığını ve sivilleri nasıl katlettiklerini ortaya koydu. Videolar Rus paraşütçülerinin 4 Mart'ta Buça’da en az sekiz Ukraynalı’yı nasıl infaz ettiklerini gösteriyor, tanık ifadeleri de bunları kanıtlıyor. Ukraynalı sivilleri sıraya sokup ölüme yürüttükleri o anlar dünyada infiale neden oldu. Görüntüler yakınlardaki bir evin güvenlik kamerasından elde edildi. Video bitmeden önce bu kişilerin zorla yere yatırıldığı görülüyor. Olayın tanığı ise, adamları Rusların devraldığı yakındaki bir ofis binasının arkasına götürdüğünü ve silah seslerini duyduğunu belirtiyor ardından ekliyor: Tutsaklardan hiçbir geri dönmedi….

ERKEK CESETLERİ BULUNMUŞTU

5 Mart'ta çekilen video, görgü tanıklarının ifadelerini doğruluyor. Video, 144 Yablunska Caddesi'ndeki ofis binasının yanında iki Rus askerinin yanında nöbet tutarken yerde yatan cesetleri gösteriyor. Rus kuvvetlerinin Buça'dan çekilmesinin ardından nisan ayında bir avluda infaz edilmiş erkek cesetlerinin bir fotoğrafı, dünya çapında büyük tepki toplamıştı.