Tarih : 08.06.2021 - 21:20 Yorum : 0

10 bebek doğurarak dünya rekoru kırdı

Güney Afrikalı bir kadın, doktorlar tarafından doğrulanırsa bir batında canlı 10 bebek doğurarak dünya rekoru kırdı.

10 bebek doğurarak dünya rekoru kırdı

Güney Afrika’da Gosiame Sithole (37) isimli kadın, bir batında 10 bebek dünyaya getirdi. Daha önceden de ikiz çocukları olan Sithole'nin Pretoria’daki hastanede sezaryenle dünyaya gelen bebeklerinin yedisi erkek, üçü kız.

DÜNYA REKORU OLACAK

Kadının iddiası hastane yetkilileri tarafından da onaylanırsa bu, bir batında 10 sağ doğum ile dünya rekoru olacak.Sithole, doğumun doğal şekilde gerçekleştiğini iddia ediyor ama bu tür çoklu doğumlar genelde tüp bebek tedavisi vakalarında meydana geliyor. Daha önceki rekor, bir ay önce dokuz bebekle Fas’ta Halima Cisse’ye aitti.

Efako Makgatho Sağlık Bilimleri Üniversitesi TIp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Dini Mawela ise yaptığı açıklamada, bunun son derece nadir rastlanabilecek bir durum olduğunu, bu tür vakaların genellikle doğurganlık tedavilerinden kaynaklandığını söyledi. Mawela, yüksek riskli hamilelik süreci nedeniyle Sithole'un bebeklerinin gelecek birkaç ayı kuvözde geçireceklerini bildirdi.

Güney Afrikalı kaçak avcı fillerin altında ezilerek öldü Güney Afrikalı kaçak avcı fillerin altında ezilerek öldü Güney Afrika Cumhuriyeti'nde kaçak bir avcının fillerin saldırısı sonrası yaşamını yitirdiği bildirildi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber