Tgrt Haber
28 Aralık 2021 15:40

1500'ü aşkın tekerleği tırnak makasıyla patlattı! Zarar çok büyük

Almanya'da bir kişi, tırnak makasıyla 1500'ü aşkın tekerleği patlattı. 24 Aralık'ta yakalanan şüphelinin verdiği zarar ise dudak uçuklatan cinsten.

1500'ü aşkın tekerleği tırnak makasıyla patlattı! Zarar çok büyük
Araba, Lastik, Tekerlek

Almanya'da 50 yaşındaki bir kişi, tırnak makasıyla 402 aracın lastiklerini patlatarak büyük bir maddi zarara neden oldu. Bir görgü tanığının polise ihbarda bulunmasıyla ortaya çıkan olayda şüpheliyi arama çalışmaları 3 saat kadar sürdü. Ardından şüpheli, gözaltına alındı. 

İddiaları reddeden kişinin üstünden tırnak makası ve kar maskesi çıktı. Şüphelinin neden böyle bir işe kalkıştığı ise bilinmiyor. Saldırıda en az 1500 lastik zarar gördü. Bu lastiklerin hasarı ise 150 bin euroyu yani yaklaşık 2 milyon TL'yi buluyor. 402 aracın çoğunun 4 lastiği de patlatılmış halde bulundu. Independent Türkçe'nin haberine göre, bu olayla birlikte akıllara Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz'in İspanya'nın Vitoria kentindeki fabrikasında geçen yıl 31 Aralık'ta yaşanan olay geldi.

1500'ü aşkın tekerleği tırnak makasıyla patlattı! Zarar çok büyük

Şirkette 2016-2017 arasında çalışan bir kişi, gece kepçeyle fabrikanın kapısını kırıp içeri girerek yeni araçların bulunduğu bölgede 50'ye yakın minibüs ve panelvana zarar vermişti. Birkaç dakika süren olay, güvenlik görevlisinin havaya uyarı ateşi açmasıyla sonlanmıştı.

 

 

Mercedes-Benz zararının milyonltearca euro olduğunu belirtirken yerel medyanın ulaştığı kaynaklar bunun 2 milyon ila 5 milyon euro (yaklaşık 25 milyon ila 65 milyon TL) arasında olabileceğini açıklamıştı.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...