Tarih : 22.06.2021 - 17:58 Yorum : 0

17 yaşındaki genç aşı olmasına izin vermeyen ailesine dava açacak

İtalya'da Covid-19’a karşı aşılama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Floransa kentinde yaşayan 17 yaşındaki genç, aşı olmasına izin vermeyen ailesine dava açmak için başvuru yaptı.

17 yaşındaki genç aşı olmasına izin vermeyen ailesine dava açacak

İtalya’da bir genç aşı karşıtı ailesi ile karşı karşıya geldi. Floransa kentinde yaşayan 17 yaşındaki bir genç, aşısı olmasına izin vermeyen ailesine dava açmak için başvuruda bulundu.

YAZILI İZİN VERMEYİ REDDETTİLER

Toskana Aile Avukatları Derneği tarafından yapılan açıklamada, Floransa kentinden bir gencin, korona virüse karşı aşılanmasını yasaklayan ebeveynlerine karşı dava açmak için avukata başvuruda bulunduğu aktarıldı. Gencin ailesinin aşıları güvensiz bulduğu aktarılırken, genç ailesinin kendisine aşı olması için yazılı izin vermeyi reddettiğini ifade etti.

Sosyal hizmetler ve gencin okulunun konuyu öğrenince, Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla avukatlara ulaştığı aktarıldı.

BAŞVURU MAHKEMEYE ULAŞMADI

Dernek Sözcüsü Gianni Baldini, "17 yaşında bir kişi olarak doğrudan bir avukat seçemez ve ailesinden bir belge olmadan aşı yaptıramaz" ifadelerini kullanarak, "Şu ana kadar başvuru mahkemeye ulaşmadı. Velilerle görüşüp fikrini değiştirmeye çalışacağım. Aksi takdirde olay çocuk mahkemesine intikal ettirilecek ve savcılıktan özel bir gözetmen atanacak" dedi.

Son zamanlarda bu tür vakaların İtalya’da arttığına dikkat çekilirken, İtalya’da geçtiğimiz haftalarda 12 yaş üstü herkes için aşılama kampanyası genişletilmişti.

Londra'da Kovid-19 tedbirleri ve aşısı karşıtları yürüyüş düzenledi Londra'da Kovid-19 tedbirleri ve aşısı karşıtları yürüyüş düzenledi İngiltere'de StandUpX adlı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri ve aşısı karşıtı grup, gösteri yasağına rağmen başkent Londra'da yürüyüş yaptı.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber