Tarih : 21.06.2021 - 21:13 Yorum : 0

28 saatte 10 katlı bina yaptılar

Çin’de bir inşaat şirketi 28 saat 45 dakika içerisinde 10 katlı bir binanın inşasını tamamladı.

28 saatte 10 katlı bina yaptılar

Çin’de bir inşaat şirketi rekor sürede 10 katlı bina inşa etti. Şirket Çin'in Changsha kentinde aylar değil günler değil tam 28 saat 45 dakikada 10 katlı bir bina inşa etti. Şirket, binanın inşasında prefabrik yapı sistemleri teknolojisi kullanarak, önceden bir fabrikada üretilen küçük bağımsız modüler birimleri birleştirerek binayı inşa etti. Konteyner boyutundaki prefabrik bağımsız modüler birimler, şantiye alanına kamyonlar ile taşındı ve vinç yardımı ile birbirinin üzerine konularak monte edildi. Bina tamamlandıktan sonra ise su ve elektrik sistemleri kuruluyor.

57 KATLI BİNAYI 19 GÜNDE YAPMIŞLARDI

Şirket tarafından 13 Haziran’da paylaşılan binanın inşasına dair görüntüler ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Şirket yaptığı binayı ise "Standart konteyner boyutu, dünya çapında düşük maliyetli nakliye. Son derece basit yerinde kurulum" ifadelerine yer verdi. Öte yandan, yine aynı şirket 2015 yılında da 57 katlı bir kuleyi aynı teknolojiyi kullanarak 19 günde inşa etmişti.

Çin'den ABD'ye sert uyarı: İç işlerimize karışma Çin'den ABD'ye iç işlerimize karışma uyarısı Çin, ABD’nin Tayvan’a 2,5 milyon doz koronavirüs(Kovid-19) aşısı hibe etmesinden sonra “Çin’in iş işlerine karışmaması” uyarısında bulundu ve manipülasyon arayışına girmemesi istendi.

Çin'den dijital para hamlesi: Testlere başladı Çin'den dijital para hamlesi Dünyanın ilk bağımsız dijital para birimini piyasaya sürmeye hazırlananan Çin, tüketicilerin birçok tüccarda harcayabileceği bir dijital yuan test programı başlattı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber