Tarih : 13.05.2021 - 11:46 Yorum : 0

29 yıl sonra Şuşa’da ilk bayram namazı!

Ermenistan’ın işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ’ın incisi Şuşa’da 29 yıl sonra bayram namazı kılındı.

29 yıl sonra Şuşa’da ilk bayram namazı!

Azerbaycan ordusu 8 Kasım 2020 tarihinde Dağlık Karabağ’ı Ermenistan’ın işgalinden kurtardı. Dağlık Karabağ’ın incisi Şuşa kentinde “Yukarı Göhverağa” camisinde 29 yıl sonra ilk bayram namazı kılındı. 

ALİYEV ÖNCEDEN DUYURMUŞTU

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Şuşa’da bayram namazı kılınacağını duyurmuştu. Aliyev yaptığı açıklamada,  ”Yukarı Gövherağa cami artık onarıldı ve yarın orada bayram namazı kılınacak. Festivalin Ramazan arifesinde düzenlenmesi tesadüf değil. Dini, milli ve manevi köklerimizle bağlı bir milletiz” ifadelerini kullanmıştı.

Aliyev’den Blinken’a Türkiye vurgusu Aliyev’den Blinken’a Türkiye vurgusu Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’la yaptığı telefon görüşmesinde, Türkiye'nin Azerbaycan'ın yakın dostu ve müttefiki olduğunu, savaş sonrası dönemde bölgede çok önemli bir rol oynadığına vurgu yaptı.

Azerbaycan, Dağlık Karabağ'da Ermeni askeri hedeflerin yok edildiği anları yayınladı Azerbaycan, Dağlık Karabağ'da Ermeni askeri hedeflerin yok edildiği anları yayınladı Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Dağlık Karabağ'da 44 gün süren savaşta Azerbaycan Hava Kuvvetlerinin Ermenistan’a ait askeri hedefleri imha ettiği anların yeni görüntülerini paylaştı.

Karabağ'ın kalkınmasına ilişkin ortak bildiri imzalandı Karabağ'ın kalkınmasına ilişkin ortak bildiri imzalandı Azerbaycan, Rusya ve Ermenistan arasında Karabağ'ın kalkınmasına ilişkin ortak bildiri imzalandı.

Putin: Dağlık Karabağ, Azerbaycan'ın bir parçası Putin: Dağlık Karabağ, Azerbaycan'ın bir parçası Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dağlık Karabağ’da patlak veren gerilimi değerlendirirken, “Uluslararası hukuka göre Dağlık Karabağ, Azerbaycan’ın bir parçası” dedi.

Kaynak : İHA
Etiketler : Şuşa bayram namazı
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber