2022-06-18 12:16:27 | Son Güncelleme : 2022-06-18 12:54:57

Son pozu ölmeden saatler önce annesine topladığı çiçeklerleydi! 6 yaşında hayatını kaybetti

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali 115 gündür devam ederken Birleşmiş Milletler yaklaşık 300 çocuğun öldüğünü açıkladı. Evinin önünde annesine topladığı çiçeklerle poz veren 6 yaşındaki Oleg Kornievski de hayatını kaybeden çocuklardan yalnızca bir tanesiydi... Acılı anne, Rus bombardımanında ölen çocuğunu elleriyle toprağa verdi.

Son pozu ölmeden saatler önce annesine topladığı çiçeklerleydi! 6 yaşında hayatını kaybetti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 24 Şubat'ta verdiği askeri emirle başlayan Ukrayna'nın işgali sırasında şimdiye kadar yüzlerce sivil hayatını kaybetti. Savaşın en mağdurları olan çocuklardan ise resmi kayıtlara göre şimdiye kadar yaklaşık 300'ü öldü. Evinin önünde elinde kır çiçekleriyle annesine poz veren henüz 6 yaşındaki Oleg Kornievski de ne yazık ki hayatını kaybeden çocuklardan biriydi.

Rusya, Kiev ve çevresinden çekildikten sonra birliklerini Ukrayna'nın doğusuna yöneltti. Geçtiğimiz günlerde ise Rus birlikleri Lysychansk'ı bombaladığında 3 çocuk hayatını kaybetti. Saatler önce annesine gülümseyerek poz veren Oleg Kornievski Rus birliklerinin şehri bombaladığı sırada vücuduna isabet eden şarapneller yüzünden ağır yaralandı ve hayata tutunamadı. 6 yaşındaki Oleg'i annesi Ekaterina, oğlunu elleriyle gömdü.

Oleg'in son fotoğrafı ise ölmeden birkaç saat önce annesine topladığı kır çiçekleriyle verdiği poz oldu. Aynı saldırıda 3 çocuk hayatını kaybederken bir kişi de yaralandı. 

ŞEHİR HARABEYE DÖNDÜ

Öte yandan Luhansk bölge başkanı Sergiy Hayday, bu hafta bölgeye yapılan saldırıların bir alışveriş merkezinin de yandığı ve kullanılamaz hale geldiğini açıkladı. Saldırıda 4 ev ve yerel bir madene ait binalar da hasar gördü. Vrubivka banliyösünde 11 ev yıkıldı ve Hirske'de bir anaokulu vuruldu. Haidai, perşembe günü Lysychansk'ta sivillerin barındığı bir binaya hava saldırısı düzenlendiğini ve en az dört kişinin öldüğünü ve yedi kişinin yaralandığını söyledi.