24˚
İstanbul
24˚
açık
Nem %38
Rüzgar 4.68 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-08-23 17:14:08

8 yılını gözlerini kırpmamaya çalışarak geçirdi

İngiltereli oyuncu Michael Caine, 8 yılını gözlerini kırpmamaya çalışarak geçirdiğini anlatarak herkesi şaşırttı.

8 yılını gözlerini kırpmamaya çalışarak geçirdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Usta oyuncu Michael Caine, 8 yılını gözlerini kırpmamaya çalışarak etrafta dolanmasıyla geçirdi. 88 yaşındaki oyuncu bu çabası nedeniyle yakınları tarafından 'psikopat' olarak nitelendirildiğini ifade etti. Caine, bu alışkanlığını Teach Yourself Film Acting (Kendi Sinema Oyunculuğunu Öğret) adlı oyunculuk kursunda edindi ve ardından kendisini geliştirdi.

The Mirror'ın haberine göre usta oyuncu, okulda öğrendiği ve aklından çıkmayan detayın ''Aklımdan çıkmayan şey şuydu: Göz kırpma, asla gözünü kırpmamalısın'' olduğunu söyledi.

Caine sözlerini şöyle sürdürdü:

''Sonraki 8 yıl boyunca gözlerimi kırpmamaya çalışarak dolaştım. Etrafımdakiler, annem ve herkes delirdiğimi düşündü. Psikopat olduğumu düşündüler. Eskiden diğerlerinin ödünü patlatırdım.''

Christopher Nolan'ın Kara Şövalye üçlemesinde rol alan oyuncunun 8 yıl boyunca gözlerini kırpmadan hayatını sürdürmesi okulda ''Yılan Gözlü'' lakabını almasına neden oldu.

Öte yandan Anthony Hopkins, 1991 yapımı olan 'Kuzuların Sesszliği'nde Hannibal Lecter karakterini canlandırırken aynı tekniği kullandığını söylemişti.  Hopkins, konuya ilişkin şunları söylemişti:

''Göz kırpmazsanız seyirciyi büyüleyebileceğinizi bilirsiniz. Mesele çok göz kırpmamak değil, sadece durgun kalmak. Hareketsizliğin de bir ekonomisi ve gücü var.''

Etiketler