Tarih : 13.05.2021 - 23:49 Yorum : 0

ABD, 120 personelini İsrail'den tahliye etti

ABD Pentagon Sözcüsü John Kirby, İsrail’de konuşlu 120 sivil ve askeri bakanlık personelinin tahliye edildiğini duyurdu. Kirby, 120 personelin Almanya’ya çekiliğini belirtti.

ABD, 120 personelini İsrail'den tahliye etti

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Kirby, "Bugün yaklaşık 120 bakanlık personeli, İsrail'den Almanya'ya geldiler. Bunlar Ramstein üssünde konuşlu bir C-17 uçağı ile uçtular. Bu personeli oradan çıkarma kararını İsrailli mevkidaşlarımızla koordinasyon içinde verdik." dedi.

İsrail'in saldırıları sonucu şehit sayısı 126'ya yükseldi İsrail'in saldırıları sonucu şehit sayısı 126'ya yükseldi İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları artarak devam ediyor. İsrail'in gerçekleştirdiği saldırılarda Gazze'den gelen son dakika bilgilerine göre 31'i çocuk olmak üzere şehit sayısı 126'ya, yaralıların sayısı da 950'ye yükseldi.

İsrail'de alarm! Netanyahu yedeklerini askere çağırdı İsrail'de alarm! Netanyahu yedeklerini askere çağırdı İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, orduya gerektiği takdirde 9 bin kadar yedek askerin çağırılmasına onay verdi.

"GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE ALMANYA'YA GETİRDİK"

Kirby, ABD'li personelin yıllık tatbikatları planlama konferansı için İsrail'de bulunduğunu ve bu hafta sonuna kadar görevlerini tamamlamaları beklendiğini ifade ederek "Ancak bu kişilerin ayrılmasını hızlandırdık." diye konuştu.Bu personelin kısa bir süredir orada olduğuna değinen Kirby, "Dediğim gibi bunlar planlama konferansı için oradaydılar ve tedbir amaçlı olarak onları birkaç gün önceden güvenli bir şekilde Almanya'ya getirdik." ifadesini kullandı.

Pakistan, İsrail saldırılarını şiddetle kınadı! Pakistan, İsrail saldırılarını şiddetle kınadı! İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırısı devam ederken, Pakistan yaptığı açıklama ile İsrail’e sert tepki gösterdi.

Yahudi profesör İsrail’i eleştirdi Yahudi profesör İsrail’i eleştirdi Yahudi profesör Norman Finkelstein'den İsrail’e sert eleştiriler geldi. İsrail’in çok ileri gittiğini belirten Finkelstein, İsrail’in insanlığa karşı suç işlediğini söyledi.

"İSRAİL'DE ÇOK AZ SAYIDA ASKERİMİZ VAR"

Sözcü, ABD'nin İsrail'de kaç askeri olduğuna yönelik bir soruya ise, ABD'nin orada üssü olmadığını ve çok az sayıda askerinin bulunduğunu kaydetti.

Biden İsrail’i böyle savundu Biden İsrail’i böyle savundu ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüştü. Binlerce roket topraklarına düşerken İsrail’in kendini savunma hakkı var dedi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber