Tarih : 13.06.2021 - 22:30 Yorum : 0

ABD Başkanı Biden, Brüksel’de

ABD Başkanı Joe Biden, G7 Liderler Zirvesi’nin ardından NATO Liderler Zirvesi için Belçika’nın başkenti Brüksel’e geldi.

ABD Başkanı Biden, Brüksel’de

ABD Başkanı Joe Biden, İngiltere’deki G7 Liderler Zirvesi katılmasının ve İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ile görüşmesinin ardından NATO Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e geldi. Biden’ı taşıyan Air Force One uçağı Melsbroek Askeri Hava Üssü’ne iniş yaptı. Biden’ın yarın yapılacak olan zirvede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yüz yüze görüşmesi bekleniyor.

16 HAZİRAN'DA PUTİN İLE GÖRÜŞECEK

Zirvenin ardından 15 Haziran’da ise ABD-Avrupa Birliği (AB) zirvesine katılacak olan Biden, 16 Haziran’da ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile İsviçre’nin Cenevre kentinde bir araya gelecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ZİRVE ÖNCESİ TEMASLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Belçika’nın başkenti Brüksel’de zirve öncesi temaslarına başladı. Erdoğan, zirve öncesi yerleştiği Steigenberger Wiltcher's adlı otelde Macaristan Başbakanı Orban, Litvanya Cumhurbaşkanı Nauseda ve Letonya Cumhurbaşkanı Levits ile görüştü.

NATO'dan Türkiye'nin Afganistan talebine ilişkin açıklama Stoltenberg: Afganistan’da Türkiye’nin rolü önemli NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Afganistan’daki rolü hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan'dan NATO zirvesi öncesi temaslar Erdoğan'dan NATO zirvesi öncesi temaslar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e geldi. Erdoğan, NATO zirvesinin ardından, 15-16 Haziran 2021 tarihlerinde Azerbaycan’a resmi ziyaret gerçekleştirecek.

Etiketler : NATO ABD Joe Biden
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber