Tarih : 27.10.2021 - 23:55 Yorum : 0

ABD ile Türkiye heyetleri F-35 anlaşmazlığını görüştü: İlk toplantı olumlu geçti

ABD heyeti Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasından kaynaklanan anlaşmazlıkları görüşmek üzere Ankara'da temaslarda bulundu. Görüşmenin verimli geçtiğini belirten Pentagon Sözcüsü Semelroth, 'Delegasyonlar önümüzdeki aylarda Washington D.C'de tekrar bir araya gelmeyi planlıyor' dedi.

ABD ile Türkiye heyetleri F-35 anlaşmazlığını görüştü: İlk toplantı olumlu geçti

Pentagon'dan görüşmelere ilişkin yazılı açıklamada yapıldı. Açıklamada Pentagon Sözcüsü Yarbay Anton T. Semelroth, Avrupa ve NATO Politikası Baş Direktörü Andrew L. Winternitz ve Savunma Bakanlığı Tedarik ve İkmalden Sorumlu Müsteşarlığın Planlama, Programlar ve Analiz Direktörü Melissa Benkert'in öncülük ettiği Savunma Bakanlığı heyetinin 27 Ekim'de Ankara'da temaslarda bulunduğunu belirtti.

TARTIŞMALAR VERİMLİ GEÇTİ

Yarbay Semelroth, heyetin, "Türkiye'nin F-35 programından çıkarılma sürecinin 23 Eylül'de nihayete erdirilmesi" konusundaki anlaşmazlıkların çözümü için görüşmeler yaptığını ifade etti.

Görüşmede Milli Savunma Bakanlığından yetkililerin bulunduğunu kaydeden Sözcü, "Toplantı, Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin Türkiye'nin F-35 programına önceden katılımını saygıyla sonuçlandırma taahhüdünü göstermektedir. Tartışmalar verimli geçti ve delegasyonlar önümüzdeki aylarda Washington D.C'de tekrar bir araya gelmeyi planlıyor." ifadelerine yer verdi.

Kaynak : AA
Etiketler : F-35 Abd Pentagon Türkiye Kriz
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber