2021-09-14 12:17:55

ABD'de alarm: Nicholas Kasırgası Teksas'ı vurdu

ABD'de alarm verildi, şiddetli yağış ve fırtına getirmesi beklenen Nicholas Kasırgası Teksas kıyılarına ulaştı.

ABD'de alarm: Nicholas Kasırgası Teksas'ı vurdu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meksika Körfezi'nde Nicholas tropik fırtınası güçlenerek Teksas kıyılarına ulaştı. Karaya ulaşmadan önce kategori 1 seviyesinde kasırgaya dönüştü. Kasırganın şiddetli yağış, rüzgar ve yüksek dalgalara yol açması bekleniyor.

Saatteki hızı 120 kilometreye ulaşan kasırganın, Houston’da 18 inç yağış getirmesi tahmin ediliyor. ABD Ulusal Kasırga Merkezi, metropol bölgelerinde hayati tehlikeye neden olacak ani sellerin etkili olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Houston'da sele karşı barikatlar kurulurken, yetkililer bölge sakinlerine gerekli önlemleri alma çağrısı yaptı. Houston Belediye Başkanı Sylvester Turner yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Şiddetli yağış tahminleri nedeniyle herkesi bu geceden itibaren yarına kadar araba kullanmaktan kaçınmaya çağırıyorum.''

Kasırga nedeniyle Houston’daki havalimanlarında birçok uçuş iptal edilirken, kanaldaki gemi trafiğinin de durduğu belirtildi. Dün itibarıyla fırtınadan etkilenen bölgelerde eğitime ara verilirken bugün de okulların kapalı olacağı bildirildi.

Teksaslılar, araçlarına yakıt doldurmak, içme suyu, tuvalet kağıdı, süt ve yumurta gibi gıdaları stoklamak için bölgedeki benzin istasyonlarına ve süpermarketlere akın etti.

Etiketler