2022-06-28 00:13:39 | Son Güncelleme : 2022-06-28 05:50:37

Son dakika! ABD'de tren kazası: Ölü ve yaralılar var

Dünya  | Editör : Onur Kaya |İhlas Haber Ajansı

Son dakika haberi: ABD’de içerisinde 243 yolcunun bulunduğu tren Missouri eyaletinde bir kamyonla çarpışarak raydan çıktı. Yetkililer olay sonucu en az 3 kişinin öldüğünü ve çok sayıda kişinin yaralandığını açıkladı.

Son dakika! ABD'de tren kazası: Ölü ve yaralılar var
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

ABD’nin Missouri eyaletinde yer alan Mendon kenti yakınlarında meydana gelen olayda Los Angeles’tan Chicago’ya giden ve içinde 243 yolcu ve 12 görevli bulunan tren hemzemin geçitte bir kamyonla çarpıştı. Yetkililer çarpışma sonucu trendeki 2 lokomotif ile 8 yolcu vagonunun raydan çıktığını söyledi.

50 KİŞİ YARALANDI

Missouri Eyaleti Otoyol Polisi yaşanan kazada 3 kişinin öldüğünü bildirdi. ABD Ulusal Demiryolu Şirketi (Amtrak) ise olayda ölenlerin yanı sıra yaralıların da bulunduğunu açıklarken yaralananların sayısı hakkında bilgi vermedi. Görgü tanıkları bazı yolcuların kanlar içinde olduğunu ifade ederken ABD basını kazada en az 50 kişinin yaralandığını bildirdi. Bir hastane personelinin aktardığına göre 3 kişi ise ambulansla hastaneye ulaştırıldı.

ACİL DURUM EKİPLERİNİN OLAYA MÜDAHALE ETTİ

Missouri Eyaleti Valisi Mike Parson resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yaşanan olayla ilgili üzüntüsünü dile getirirken Eyalet Kamu Güvenliği yetkilileri Otoyol Polisi ve diğer acil durum ekiplerinin olaya müdahale ettiğini açıkladı. Amtrak şirketi yetkilileri ise kazanın hemzemin geçitte bulunan kamyonun trenin geçişini engellemesi sebebiyle meydana geldiğini ifade etti.

'HER ŞEY AĞIR ÇEKİM GİBİ OLDU'

Kaza sonrası bölgeye çok sayıda ambulans sevk edilirken, yara almayanlar da içeride kalan yolcuları kurtarmak için seferber oldu. Kaza anını anlatan bir yolcu, "Her şey ağır çekim gibi oldu. Önce sallanmaya, sonra titremeye başladı ve birden tüm toz pencereden içeri girdi" ifadelerini kullandı.

Etiketler