2022-05-10 21:25:00 | Son Güncelleme : 2022-05-10 22:29:23

ABD'den Türkiye'ye Suriyeli mülteci ve Ukrayna teşekkürü

Amerika Birleşik Devletleri Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfiel, Türkiye'ye Suriyeli mültecilere ev sahipliği konusundaki cömertliği, Ukrayna'nın egemenliği ve toprak bütünlüğüne desteği ile Ukrayna halkına yardımları nedeniyle teşekkür etti.

ABD'den Türkiye'ye Suriyeli mülteci ve Ukrayna teşekkürü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye’de son dönemde sığınmacılara ve kaçak göçmenlere ait olduğu söylenen videolar siyasette yeni polemiği ateşlerken ABD’den açıklama geldi. ABD ayrıca Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın bitmesi için yoğun diplomasi trafiği yürüten Türkiye’ye teşekkür etti. ABD'nin BM Daimi Temsilciliğinden yapılan açıklamaya göre, Thomas Greenfield, Suriye halkına destek konulu toplantı için bulunduğu Brüksel'de Dışişleri Bakanı Yardımcısı Sedat Önal ile bir araya geldi.

TÜRKİYE’YE MÜLTECİ TEŞEKKÜRÜ

BM'nin Türkiye'de Cilvegözü sınır kapısından yapılan Suriye'ye sınır ötesi yardımlarının devam etmesi gerektiği konusunu ele alan Thomas Greenfield, Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı 3,7 milyondan fazla mülteciye gösterdiği olağanüstü cömertliği nedeniyle Sedat Önal'a teşekkürlerini iletti.

MÜLTECİLERİN ONURLU VE GÖNÜLLÜ OLMALI

Thomas Greenfield, mültecilerin Suriye dönüşünün ise güvenli, onurlu ve gönüllü olması gerektiğini söyledi. ABD'li Büyükelçi Türkiye'ye ayrıca Ukrayna'nın egemenliği ve toprak bütünlüğüne desteği ve Ukrayna halkına yardımları nedeniyle teşekkür etti.

Etiketler