Tarih : 04.08.2021 - 12:37 Yorum : 0

Afganistan Savunma Bakanı'na saldırıda bilanço netleşti

Afganistan Savunma Bakanı'na dün yapılan saldırının bilançosu netleşti. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, 8 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Afganistan Savunma Bakanı'na saldırıda bilanço netleşti

Afganistan Savunma Bakanı'na dün akşam bomba yüklü saldırı düzenlendi. Ardından da saldırganlar rastgele ateş açtı, bölgede çatışma çıktı. Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Mir Wais Stanikzai, saldırıya ilişkin açıklama yaptı, 8 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Afganistan Savunma Bakanı Bismillah Khan Mohammadi'nin başkenti Kabil'de bulunan evinin önündeki gerçekleştirilen bombalı ve silahlı saldırının bilançosu netleşti. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Mir Wais Stanikzai, saldırıya yönelik yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bir grup terörist Salı akşamı, Savunma Bakanı Bismillah Khan Mohammadi'nin evini hedef alarak bomba yüklü aracı patlattı. 4 saldırgan, 5 saatlik silahlı çatışmaların ardından etkisiz hale getirildi."

Sözcü Stanikzai, saldırıda 1'i kadın olmak üzere 8 sivilin hayatını kaybettiğini ve 20'den fazla kişinin de yaralandığını kaydetti. Söz konusu saldırıyı Taliban üstlenirken, üst düzey hükümet yetkililerine karşı daha fazla saldırı planlandığını ifade edildi.

NE OLMUŞTU?

Savunma Bakanı Bismillah Mohammadi'nin evine yönelik dün bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, patlamanın ardından saldırganların bazıları rastgele ateş açmasıyla bölgede çatışma çıkmıştı. Mohammadi saldırının ardından yayınladığı videolu mesajında sağlık durumunun iyi olduğu belirterek, ''Bu akşam, teröristler tarafından evime bir intihar saldırısı düzenlendi. Olay neticesinde Allah’ın lütfu ile ailem ve ben zarar görmedik ama maalesef birkaç korumam yaralandı” demişti.

Kaynak : İHA
Etiketler : Afganistan Saldırı
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber