Tarih : 24.07.2021 - 16:22 Yorum : 0

Afganistan'da 3 il dışında sokağa çıkma yasağı getirildi

34 vilayetli Afganistan'ın 31 ilinde güvenlik tehdidi gerekçesiyle yerel saatle 22.00-04.00 saatleri sokağa çıkma yasağı getirildi.

Afganistan'da 3 il dışında sokağa çıkma yasağı getirildi

ABD ve NATO birliklerinin Afganistan'dan çekilme sürecinin başlamasıyla birlikte ülkedeki ilerleyişini hızlandıran Taliban'a karşı önlemler arttırılıyor. Afganistan İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Şiddeti durdurmak ve Taliban'ın hareketlerini sınırlamak için ülke genelinde 31 vilayette gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi" ifadeleri kullanıldı.

İçişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Ahmad Zia Zia ise gazetecilere yaptığı açıklamada, sokağa çıkma yasağının yerel saatle 22.00-04.00 arasında geçerli olacağını kaydetti. Sokağa çıkma yasağı uygulamasına yalnızca Kabil, Panjshir ve Nangarhar dahil edilmedi.

AMAÇ TALİBAN'I ENGELLEMEK

Son aylarda çok sayıda bölgede kontrolü ele geçiren Taliban, henüz hiçbir vilayetin başkentinde kontrol sağlayamadı. Söz konusu sokağa çıkma yasağının, Taliban militanlarının vilayet başkentlerine sızmasının engellenmesi amacıyla getirildiği ifade ediliyor.

Etiketler : Afganistan Taliban
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber