2021-10-25 09:14:11

Alec Baldwin ölümüne neden olduğu yönetmenin ailesiyle buluştu

Rust filminin çekimleri sırasında silahların karışmasıyla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne neden olan Alec Baldwin, görüntü yönetmeninin eşi ve oğluyla bir araya geldi. Aile şikayetçi olmasa da Baldwin'in ceza alması ise gündemde.

Alec Baldwin ölümüne neden olduğu yönetmenin ailesiyle buluştu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Geçtiğimiz hafta ABD'de Rust filminin çekimleri sırasında silahların karışması sonucunda dünyaca ünlü oyuncu Alec Baldwin, 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne neden oldu. Baldwin, aynı olayda 48 yaşındkai film yönetmeni Joel Souza'yı da yaraladı. Oscar adayı oyuncu, yaşanan korkunç kazanın ardından polise verdi ve serbest bırakıldı.

Alec Baldwin

Olaydan birkaç gün sonra ise Alec Baldwin, kurusıkı sandığı silahla ölümüne neden olduğu görüntü yönetmeninin eşi Matt Hutchins ve oğluyla buluştu. Hutchins'in eşi ve oğlu, Baldwin'i suçlamadı. Ayrıca Hutchins'in Covid-19 yüzünden ABD'ye henüz gidemeyen Ukrayna'daki ailesi de Baldwin'i suçlamadıklarını açıkladı. Fakat Baldwin'in ceza alması yine de gündemde...

Setlerde kullanılan silahlar boş bile olsa hiçbirinin personele doğrutulmaması gerekiyor. Silah eğer aniden patlamadıysa Baldwin, bu güvenlik kuralını ihlal etmiş sayılıyor. Ayrıca oyuncu, filmin prodüktörleri arasında da yer alıyor. Bu nedenle 63 yaşındaki oyuncu, kazadan sorumlu tutulabilir. Üstelik ekipte sendikasız çalışanlar olduğu için de ceza alma ihtimali var. Çekimlerde ise personelin koruyucu giymesi ve bir perdenin arkasında olması gerekiyordu.

Rust filminin çekimlerinde yaşanan bu ölümcül kaza sonrası ABC kanalının polisiye Rookie dizisinde de dolu silah kullanımı yasaklandı. Hatta tüm setlerde gerçek silah kullanımının yasaklanması için imza kampanyası başlatıldı. Çünkü çekimlerde hala yakın plan sahnelerde bile gerçek mermi kullanılabiliyor.

Alec Baldwin'in rol arkadaşı John C. Ashton, olayla ilgili “Keşke bunun yaşanmaması için önlemler alınmış olsaydı. Ama tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Şerif anlatacak, bu yüzden söyleyemem" dedi.

NE OLMUŞTU?

Oscar adayı dünyaca ünlü oyuncu Alec Baldwin, Rust filmin çekimleri esnasında kazayla katil oldu. Polisin açıklamasına göre Baldwin, kurusıkı tabancayı ateşledi ve hem görüntü yönetmenini hem de filmin yönetmenini vurdu. 42 yaşındaki görüntü yönetmeni hayatını kaybederken, 48 yaşındaki yönetmen yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Film setindeki kazanın ardından Alec Baldwin gözyaşlarını tutamazken...

ALEC BALDWIN'DEN İLK AÇIKLAMA

Ünlü oyuncunun polis tarafından ifadesi alındı ve herhangi bir suçlama yöneltilmedi. Olaydan sonra sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Baldwin, şunları yazdı:

''Eş, anne ve çok sevdiğimiz meslektaşımız Halyna Hutchins'in hayatına neden olan trajik kazayla ilgili üzüntümü anlatacak söz bulamıyorum. Bu trajedinin nasıl meydana geldiğini ortaya çıkarmak için polis soruşturmasıyla tamamen işbirliği yapıyorum.''

Baldwin, Hutchins'in eşiyle yakın iletişim halinde olduğunu belirterek ailesine destek olduğunu ifade etti.

SİLAHLAR KARIŞTI İDDİASI

Baldwin’e silahı veren yardımcı yönetmen silahta ‘gerçek mermi’ olduğunu bilmediğini belirtti. Baldwin'in kanlı kostümü ve söz konusu silah polis tarafından delil olarak alındı. Ayrıca filmin çekimlerinde kullanılan diğer silah ve mühimmatlara da el konuldu.

Etiketler