Tarih : 27.07.2021 - 17:04 Yorum : 0

Almanya’da kimya tesisinde patlama: 1 ölü çok sayıda yaralı var

Almanya'nın Leverkusen kentinde kimyasal işletmelerin olduğu bir atık yakma tesisinde patlama meydana geldi. Patlamanın nedeni bilinmezken yaralıların olduğu aktarıldı.

Almanya’da kimya tesisinde patlama: 1 ölü çok sayıda yaralı var

Almanya'nın Leverkusen kentinde kimyasal işletmelerin olduğu bir atık yakma tesisinde patlama meydana geldi. Patlamanın nedeni bilinmezken yaralıların olduğu aktarıldı. Meydana gelen patlamada 1 kişinin hayatını kaybettiği, 16 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Yetkililer, yerel saatle 09.40 sıralarında yaşanan patlamada 1 işçinin hayatını kaybettiğini, 16 kişinin ise yaralandığını açıkladı. Yaralılardan 1’inin durumunun ağır olduğu belirtilirken, işçilerden 4’ünün hala kayıp olduğu ve arama çalışmalarının devam ettiği ifade edildi.

Polis, patlamanın etkisiyle yoğun duman oluşması nedeniyle çevredeki ev ve iş yerlerinin cam ve kapılarının kapalı tutulması çağrısında bulundu.

Alman medyası, patlamanın, tesisin akaryakıt tanklarının bulunduğu alanda meydana geldiğini yazdı. Leverkusen itfaiyesi de akıllı telefon kullanıcılarına "yüksek tehlike" uyarısı gönderdi. Patlama nedeniyle oluşan dumanın kilometrelerce uzaklıktan görülebildiği ifade edildi.

Etiketler : Almanya Patlama
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber