Tarih : 11.06.2021 - 15:55 Yorum : 0

Almanya Türkiye'ye seyahat yasağını kaldırdı

Almanya, Türkiye için de geçerli olan seyahat uyarısını 1 Temmuz'dan itibaren kaldırıyor.

Almanya Türkiye'ye seyahat yasağını kaldırdı

Almanya Türkiye hakkında verdiği seyahat kısıtlaması 1 Temmuz’dan için kaldıracağını duyurdu. Koronavirüs pandemisi ile birlikte pek çok ülke için seyahat uyarısı yayınlanan Almanya aldığı yeni kararı duyurdu. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas bugün günü yaptığı açıklamada, Almanya'nın çoğu ülke için seyahat uyarısını 1 Temmuz'dan itibaren kaldıracağını açıkladı. Son 7 günde 100 bin kişide 50 - 200 vakalık enfeksiyon oranları kaydeden ülkeler artık “risk bölgesi” olarak kabul edilmeyecek. Bu kapsamda Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısı da 1 Temmuz itibari ile kaldırılacak. Almanya’da ayrıca aşılanma ile birlikte normalleşme sürecine geri geleceği belirtildi.

Almanya Sinovac ve Sputnik’i tanımadı Almanya Sinovac ve Sputnik’i tanımadı Avrupa Parlamentosu aşı pasaportunu onayladı. Sinovac ve Rus aşısı pasaportta yer almadı. Alman Sağlık Bakanlığı da “Sinovac ve Sputnik’i tanımıyoruz" açıklaması yaptı.

Almanya'dan aşı kararı: Öncelik bitti Almanya'dan aşı kararı: Öncelik bitti Almanya'da bu günden itibaren 12 yaş üzerindeki herkese Kovid-19 virüsüne karşı aşı olma imkânı sunulurken, hekimler muayenehanelere "akın" olmasından kaygı duyuyor. Almanya Türkiye’yi çok yüksek riskli ülke statüsünden çıkartarak riskli ülkeler listesine dahil etti.

Almanya’da skandal maske planı Almanya’da skandal maske planı Almanya Sağlık Bakanlığı geçen yıl elinde olan ve kullanımı uygun olmayan maskeleri engellilere, sosyal yardım alanlara ve yaşlılara dağıtmayı planladığı ortaya çıktı.

Etiketler : Almanya Türkiye seyahat
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber