Tarih : 21.06.2021 - 13:50 Yorum : 0

Amerika'nın savaş provası 3.9'luk depreme neden oldu

Amerika donanmasının savaş provası 3.9'luk bir depreme neden oldu. ABD Jeolojik Araştırmaları, patlamayı deprem olarak kaydetti.

Amerika'nın savaş provası 3.9'luk depreme neden oldu

Amerika Birleşik Devletleri Donanması, ülkenin doğu kıyılarında ''Tam Gemi Şok Denemeleri'' yürütüyot. 18.143 kg patlayıcı, uçak gemisi USS Gerald R. Ford'un savaş koşullarına dayanma kabiliyetini değerlendirmek için yapılan bir testin parçası olarak patlatıldı.

BBC News'in haberine göre, Amerika Jeolojik Araştırmaları, patlamayı 3.9 büyüklüğünde bir deprem olarak kaydetti.

Denemelerin ardından savaş gemisi modernizasyon, bakım ve onarımdan geçmek üzere kuru bir havuza geri dönecek.

Amerikalı siyaset bilimci Fukuyama'dan Türk SİHA'larına övgü Amerikalı siyaset bilimci Fukuyama'dan Türk SİHA'larına övgü Amerikalı siyaset bilimci Francis Fukuyama, Türkiye'nin son yıllarda ürettiği silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) günümüz savaş taktiklerini değiştirdiğine dikkat çekerek, "SİHA'lar 2020'de Türkiye'nin bölgesel bir güç olarak yükselmesine önemli katkı yaptı." ifadesini kullandı.

Alman basınından Türk SİHA'larına övgü: Savaşta devrimin yeni standardı Alman basınından Türk SİHA'larına övgü Türkiye'de üretilen Bayraktar TB2, Almanya’da gündem olmayı sürdürüyor. Alman basını Türk SİHA’larından bir kez daha övgü dolu sözlerle bahsetti. Alman Handelsblatt gazetesi, diğer ülkelere ihraç edilmeye başlanan SİHA'ları gündeme getirdi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber