2021-09-11 13:15:27

Aşı karşıtı anne bedelini ağır ödedi! Ailece Korona oldular, küçük kız uykusunda can verdi

Koronavirüs ile mücadelede tek silah olan aşıyı vurulmayan ve aşı karşıtı olan 4 kişilik ailenin tüm üyeleri virüs kaptı. Ailenin küçük üyesi 4 yaşındaki Kali, koronavirüsten uykuda hayatını kaybetti.

Aşı karşıtı anne bedelini ağır ödedi! Ailece Korona oldular, küçük kız uykusunda can verdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ailesi aşılanmayan küçük kız, onlardan kaptığı koronavirüs yüzünden hayatını kaybetti ve yaşadığı yerdeki en küçük virüs kurbanı oldu. Kali'nin annesi Karra Harwood yerel basına yaptığı açıklamada "Ben de onlardan biriydim. Aşı karşıtıydım. Şimdi keşke bunu yapmasaydım diyorum" dedi. 

UYKUSUNDA ÖLDÜ

Kali, altta yatan bir hastalığı ya da bağışıklık problemi olmayan bir çocuktu. Ancak annesinin ifadesine göre kardeşlerinden 'daha çok' hastalanıyordu. Genç kadın, 4 yaşındaki kızının ateşi olduğunu fark etti ve kızına ateş düşürücü verip tekrar uyuttu. Karra ve nişanlısı işe gitmek için evden çıktıklarında ise Kali çoktan hayatını kaybetmişti. "Uykusunda öldü..." Annesinin kızının ardından söylediği son sözler bunlar oldu.

GEÇ KALINDI

Kali'nin annesi Karra, geçtiğimiz pazartesi koronavirüs olduğunu öğrendi ve bunun üzerine neredeyse tüm aile karantinaya girdi. Karra'nın nişanlısıyla 5 aylık oğlu virüsü kaparak hastanelik oldular. Koronavirüsten ölen genç kadının hastane yatağında son sözleri aşı yaptırın oldu. Ancak bu geç kalınmış önlemler işe yaramadı. 

AŞIYA TEŞVİK EDİYORLAR 

Kali'nin annesi de yaptığı şeyin pişmanlığını yaşadığını ve kızının trajik hikayesini paylaşarak insanların aşı yaptırması için çaba göstereceğini söyledi. Acılı aile küçük kızlarının cenaze masrafları için bir yardım kampanyası başlattı ve onun hikayesini bu yolla da duyuracaklarını açıkladı.

NASILSA ATLATIR DÜŞÜNCESİ ÖLÜM GETİRDİ

Kali'nin ölümü üzerine bölgenin resmi sağlık yetkilisi Philip Keiser, bu durumun bir trajedi olduğunu ve salgının sürdüğü bu günlerde daha fazla aşılama yapılması gerektiğini söyledi. Philip Keiser "Bu berbat bir durum ama insanları bunu mutlaka öğrenmeli" diyerek çocukları hastalanan ailelerin nasılsa atlatır düşüncesiyle tıbbi yardımı es geçmemeleri gerektiğinin altını çizdi.

 

Etiketler