Tarih : 12.06.2021 - 12:16 Yorum : 0

Flaş yaptırım: Aşı olmayanların telefonu kapanacak

Pakistan'da üçüncü koronavirüs dalgasının ardından flaş bir aşı yaptırımı kararı çıktı. Koronavirüs aşısı olmayanların telefonu kapanacak.

Flaş yaptırım: Aşı olmayanların telefonu kapanacak

Pakistan'da yükselen koronavirüs vakalarına aşı çare olunca ülkede aşılanma oranını artırmak için yeni yaptırımlar uygulanmaya başladı. Ülkede aşı olmayanların telefonları bloke edilecek. Hindistan basınında yer alan haberlere göre, koronavirüs aşısı reddedenlerin, aşı karşıtı görüşe sahip olan kişiler tespit edilecek ve aşı olmayanların cep telefonları bloke edilecek.

Pencap Sağlık Departmanı Sözcüsü Hammad Raza, ilk olarak bu yaptırımın yalnızca bir öneri olduğunu fakat aşı olmayı reddedenlerin sayısının giderek artmasıyla kararın yürürlüğe sokulduğunu belirtti.

Pakistan'ın Sind eyaletinde de gelecek aydan itibaren aşı olmayan memurlara maaş verilmemesi kararı alındı.

45 yaş ve üzeri vatandaşlar aşılanmaya başladı 45 yaş ve üzeri vatandaşlar aşılanmaya başladı Sağlık kuruluşları, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 45 yaş ve üzeri vatandaşlar için aşılama sürecine başladı.

Hindistan koronavirüs salgınında dünya rekoru kırdı! Hindistan koronavirüs salgınında dünya rekoru kırdı! Koronavirüs ile mücadelede adeta felaketi yaşayan Hindistan’da günlük can kaybı 6 bin 148 olarak dünya rekoru kırdı

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber