2021-08-20 11:54:39

Aslan barınağında işler tersine döndü: İnsanlar kafeslere girdi

Güney Afrika, Harrismith'deki bir aslan barınağında işler tersine döndü. İnsanlar, aslanları görmek için kafeslere girdiler, ilginç fotoğraflar ortaya çıktı.

Aslan barınağında işler tersine döndü: İnsanlar kafeslere girdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Güney Afrika Harrismith'deki aslan barınağının yöneticisi kar amacı gütmediğini söylediği bir işe girişti. Hem fotoğrafçı hem de şirket yöneticisi olan 53 yaşındaki Suzanne Scott, aslan barınağını ziyaret edenler için bir kafes oluşturdu ve bu yöntemin aslanlarla yakınlaşmanın ve o anların kişiselleşmesinin bir yolu olduğunu söyledi. Bu kafes, insanların Afrika aslanlarını güvenli ve insancıl bir şekilde görmelerini sağlıyor. 

Fikrin sahibi Suzanne Scott, fotoğrafçı olunca da ortaya harika fotoğraflar ortaya çıktı. Scott, konuya ilişkin şunları söyledi:

''Bu deneyimi yaklaşık iki yıldır sunuyoruz ve hem misafirlerimizin hem de aslanların güvenliği en büyük önceliğimiz. Orijinal fotoğraf kafesi bize düzenli olarak ziyaret eden bir Alman profesyonel fotoğrafçı tarafından bağışlandı ve burada bir pleksiglas küp kullanılarak bir Alman TV şovunun çekilmesinden sonra aslan deneyim küpüne uyarladık.''

Scott, insanların içine girdiği kafesin üzerine bir aslan atladığında ağırlığı güvenli bir şekilde taşıyabileceğinden emin olmak için bir mühedisin düzenli olarak kontrol ettiğini de sözlerine ekledi.

Scott, yalnızca bağışlarla ayakta durduklarını, Orta Doğu'da kapalı hayvanat bahçelerinden hayvanları kurtarmaya çalıştıklarını da belirtti.

Etiketler