Tarih : 15.06.2021 - 13:43 Yorum : 0

Joe Biden: Erdoğan'la toplantımızla ilgili iyi şeyler hissediyorum

ABD Başkanı Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü konulardan Afganistan'ın sorulması üzerine "Uzun görüşmelerimiz oldu. Toplantımızla ilgili iyi şeyler hissediyorum" dedi.

Joe Biden: Erdoğan'la toplantımızla ilgili iyi şeyler hissediyorum

Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen NATO Zirvesi sona erdi. Dün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden arasındaki ilk yüz yüze görüşme 45 dakika sürdü. Görüşme sonrasında ABD Başkanı Biden, “Erdoğan ile iyi bir görüşme gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı. Erdoğan ise görüşme sonrasında “Müttefiklerimize terör örgütü PKK/PYD'ye verilen desteğin sona erdirilmesi gerektiğini bir kez daha dile getirdik” şeklinde konuştu.

ABD’NİN VERECEĞİ DESTEK ÖNEMLİ

Afganistan konusundaki görüşmelere ilişkin de açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Türkiye eğer Afganistan'dan çıkmamız istenmiyorsa özellikle belirli bir desteğin verilmesi isteniyorsa diplomatik mali konularda ABD'nin vereceği destek önem arz ediyor” dedi.

BIDEN’DAN GÖRÜŞME SONRASI AÇIKLAMA

ABD Başkanı Biden, Avrupa Birliği (AB) Konseyi'nde AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile bir araya geldi. Toplantı öncesinde bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile dünkü görüşmenizde Afganistan’daki varlığı hakkında mutabakata vardınız mı? Bu konuyu görüştünüz mü?" sorusunu cevap verdi. Biden, "Uzun görüşmelerimiz oldu. Toplantımız hakkında iyi şeyler hissediyorum." karşılığını verdi.

Erdoğan-Biden görüşmesinde kitap detayı Erdoğan-Biden görüşmesinde kitap detayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasındaki zirvede Türkiye'nin terörle mücadele kapsamında yaptıkları belirtilen kitabın masada bulunması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Joe Biden görüşmesinde ters köşe Erdoğan'la Biden görüşmesinde ters köşe NATO zirvesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Amerika Başkanı Joe Biden görüşmesinin gergin geçeceği iddia edilmişti. NATO zirvesinde gerçekleşen görüşmede her iki liderden olumlu açıklamalar geldi.

Biden, Erdoğan ile görüşme açıklaması: Pozitif ve verimli bir toplantı yaptık Biden: Pozitif ve verimli bir toplantı yaptık ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine ilişkin, "Pozitif ve verimli bir toplantı yaptık." ifadesini kullandı.

Biden: Erdoğan ile iyi görüşme gerçekleştirdik Biden: Erdoğan ile iyi bir görüşme gerçekleştirdik Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden arasında gerçekleşen tarihi görüşme sona erdi. Görüşme sonrası kısa bir açıklamada bulunan ABD Başkanı Joe Biden, "Erdoğan ile çok iyi bir görüşme gerçekleştirdik" dedi.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber