Tarih : 14.06.2021 - 22:35 Yorum : 0

Biden, Erdoğan ile görüşme açıklaması: Pozitif ve verimli bir toplantı yaptık

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine ilişkin, "Pozitif ve verimli bir toplantı yaptık." ifadesini kullandı.

Biden, Erdoğan ile görüşme açıklaması: Pozitif ve verimli bir toplantı yaptık

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile pozitif ve verimli bir görüşme yaptıklarını belirterek, "Ekiplerimiz görüşmelere devam edecek, Türkiye ile ABD arasında gerçek bir ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum." dedi.

"TOPLANTININ ÇOĞU BAŞ BAŞAYDI"

Brüksel'de düzenlenen NATO Zirvesine katılan ve zirve kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme gerçekleştiren ABD Başkanı Biden, görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi.
Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin, "Pozitif ve verimli bir toplantı yaptık. Toplantının çoğu baş başaydı." ifadesini kullandı.

"EKİPLERİMİZ GÖRÜŞMELERE DEVAM EDECEK"

Erdoğan ile görüşmesinde, birçok konuda nasıl ilerleme kaydedeceklerini de ele aldıklarını aktaran Biden, "Ekiplerimiz görüşmelere devam edecek, Türkiye ile ABD arasında gerçek bir ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: S-400 konusunda düşüncemiz değişmedi Cumhurbaşkanı Erdoğan: S-400 konusunda düşüncemiz değişmedi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “S-400 konusunda daha önce ne düşünüyorsak, Biden’a aynısını ilettim” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütlerine verilen destek sonlandırılmalı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütlerine verilen destek sonlandırılmalı Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ndeki liderlerle ve ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşme sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Müttefiklerimize terör örgütü PKK/PYD'ye verilen desteğin sona erdirilmesi gerektiğini bir kez daha dile getirdik" dedi.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber