Tarih : 18.05.2021 - 00:30 Yorum : 0

Biden'dan Netanyahu'ya: Bölgede ateşkesi destekliyoruz

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek, ateşkesi desteklediklerini söyledi.

Biden'dan Netanyahu'ya: Bölgede ateşkesi destekliyoruz

ABD Başkanı Biden, İsrail Başbakanı Netanyahu ile telefon görüşmesinde, bölgede ateşkes sağlanmasını desteklediğini bildirdi.

"SÖYLEYECEK DAHA ÇOK ŞEYİMİZ OLACAK"

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

Bir gazetecinin "Hafta sonu İsrail ve Filistin'de gerginliğin tırmandığını gördük, neden bir ateşkes çağrısı yapmıyorsunuz?" sorusu üzerine Biden, "Başbakan (Binyamin) Netanyahu ile bir saat içinde telefonda görüşeceğim, sonrasında söyleyecek daha çok şeyimiz olacak." dedi.

İSRAİL SORUSUNA CEVAP VERMEDİ

Başkan Biden başka bir gazetecinin, "İsrail'in meşru müdafaa hakkını savunuyorsunuz, peki İsrail'in eylemlerinin orantılı olduğuna inanıyor musunuz?" sorusuna ise cevap vermeden salondan ayrıldı.

Biden İsrail’i böyle savundu Biden İsrail’i böyle savundu ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüştü. Binlerce roket topraklarına düşerken İsrail’in kendini savunma hakkı var dedi.

Netanyahu'dan Biden'a "kayıtsız destek" teşekkürü Netanyahu'dan Biden'a "kayıtsız destek" teşekkürü ABD, işgalci İsrail'in Filistinlilere yaşattığı zulmü ve şiddetini kınamadı. ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde, ABD'nin "İsrail'in meşru müdafaa hakkına sarsılmaz desteğini" iletti.

ABD'li Müslüman kuruluşlardan Biden'a boykot ABD'li Müslüman kuruluşlardan Biden'a boykot Amerikalı Müslümanlar, İsrail yanlısı açıklamalarda bulunan Biden'ın düzenleyeceği Ramazan Bayramı kutlama programını boykot etme kararı aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Biden'a İsrail tepkisi: Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz Son Dakika....Biden'a İsrail tepkisi: Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısı sonrası Biden'a sert açıklamalarda bulundu.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber