Tarih : 24.06.2021 - 18:01 Yorum : 0

Yemen açıklarında göçmen teknesi battı

Birleşmiş Milletler kaynaklarından gelen habere göre, Yemen açıklarında göçmen teknesi battı. Feci olayda en az 300 göçmenin hayatını kaybetmiş olabileceği belirtiliyor.

Yemen açıklarında göçmen teknesi battı

Birleşmiş Milletler Yemen Mukim ve İnsani Yardım Koordinatörü David Gressly, Yemen açıklarında göçmenleri taşıyan bir teknenin alabora olduğunu ve kazada 300’e yakın göçmenin hayatını kaybetmiş olabileceğini aktardı.

KÖRFEZ ÜLKELERİNE TEHLİKELİ GÖÇ

Yemen’de insanlık dramı devam ediyor. Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Mukim ve İnsani Yardım Koordinatörü David Gressly yaptığı açıklamada, Yemen açıklarında göçmenleri taşıyan bir teknenin alabora olduğunu aktararak, kazada 300’e yakın göçmenin hayatını kaybetmiş olabileceğini ifade etti.

Gressly, “Alabora olan ve göçmenleri taşıyan bir gemi olduğunu biliyoruz, belki 200-300 kişi ölmüş olabilir, sayısını bilmiyoruz” ifadelerini kullanarak, Afrika Boynuzundan zengin Körfez ülkelerine uzun süredir devam eden göç yolunun risklerini vurguladı.

Söz konusu kaza ise, BM’ye bağlı Uluslararası Göç Örgütü (IO) tarafından 14 Haziran'da sosyal medya üzerinden duyurulmuştu. Yemen'in Kızıldeniz kıyısında yer alan Ras al-Arah açıklarında bu ayın başlarında bir göçmen teknesinin batması sonucu göçmenlere ait çok sayıda cansız beden kıyıya vurmuştu.

Yunanistan'dan göçmenlere çağ dışı uygulama Yunanistan'dan göçmenlere çağ dışı uygulama Yunanistan’ın göçmen geçişlerine karşı Meriç sınır bölgesine yerleştirdiği güçlü ses dalgaları çevreye zarar veriyor.

Ege Denizi'nde 131 düzensiz göçmen kurtarıldı Ege Denizi'nde 131 düzensiz göçmen kurtarıldı Yunanistan tarafından Türkiye kara sularına itilen 131 düzensiz göçmen, İzmir'in Dikili ve Foça ilçeleri açıklarında Sahil Güvenlik Ekipleri tarafından kurtarıldı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber