20˚
İstanbul
20˚
parçalı az bulutlu
Nem %58
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-23 15:27:16

Saniyeler içinde kayboldu: Buz tutan nehre atlayan kadın bir daha çıkamadı

Rusya'da Ortodoks Hristiyanların kutladığı Epifani Bayramı'nda bir kadın buz tutan nehre atladı. Kadın çocuklarının ve eşinin gözleri önünde saniyeler içinde kayboldu. Eşinin nehirden çıkmadığını gören kocası atlayıp eşini arasa da çabaları sonuçsuz kaldı.

Saniyeler içinde kayboldu: Buz tutan nehre atlayan kadın bir daha çıkamadı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Rusya'ya bağlı Leningrad Bölgesi'ndeki Oredezh Nehri'nde 19 Ocak'ta Ortodoks Hristiyanlar, Vaftiz Bayramı olarak da bilinen Epifani Bayramı nedeniyle suya girdi. Bölgeye giden 40 yaşındaki bir kadın, eşi ve çocuklarıyla birlikte buz tutan nehre girmek istedi.

Nehrin yüzeyinde bulunan buz tabakasının kesilmesinin ardından soğuk suya atlayan kadının buza çarptığı görüldü. O an gözden kaybolan kadının başında duran kişi ise bir şeylerin yolunda gitmediğini görünce bağırmaya başladı. O esnada kadının eşi de soğuk suya atladı. Eşini sudan çıkarmaya çalışan adam, su altında karısını göremeyince dışarıya çıktı.

ÇOCUKLARININ ÇIĞLIĞI KAHRETTİ

Bu sırada kadının çocukları da 'anne' diye bağırmaya başladı. Kadının son anlarının görüntülendiği olayın ardından nehir altında arama çalışmaları başlatıldı. Nehirde kaybolan kadının cesedine ulaşılamazken, bölge savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Ortodoks Hristiyanlar, Epifani Bayramı'nda günahlarından arınacağı inancıyla buz tutan göl ve nehirlere giriyor.

Etiketler