Tgrt Haber
08 Şubat 2024 12:12 - Güncelleme : 08 Şubat 2024 12:22

California fırtınanın etkisinden çıkamıyor! Bilanço ağırlaşıyor

ABD’nin California eyaletinde etkisini sürdüren atmosferik nehir fırtınasında bilanço her geçen gün ağırlaşıyor. Eyalette hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükseldi.

Editör: Berkay Alptekin / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Abd, California, Fırtına

ABD’nin batısında yer alan California eyaletinde “atmosferik nehir” adı verilen hava dalgası etkisini sürdürüyor. Eyalet genelinde görülen şiddetli fırtına, sel ve toprak kaymaları hayatı olumsuz etkiliyor.

California Acil Durum Yönetimi Ofisinden yapılan açıklamada, fırtınanın yol açtığı kazalarda hayatını kaybedenlerin sayısının 9'a yükseldiği bildirildi.

Ölümlerden 4'ünün ağaç devrilmesi, 3'ünün trafik kazası, 1'inin aracın kanala sürüklenmesi, 1'inin de nehir üzerinden geçmeye çalıştığı sırada yaşandığı aktarıldı.

California fırtınanın etkisinden çıkamıyor! Bilanço ağırlaşıyor - 1. Resim

475 TOPRAK KAYMASI MEYDANA GELDİ

Los Angeles belediye yetkilileri, ülkenin en kalabalık ikinci şehrinde 475 toprak kayması meydana geldiğini ve yaklaşık 400 ağacın devrildiğini belirtti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...