Tarih : 15.05.2021 - 17:49 Yorum : 0

Cami enkazında ezan: İsrail'e meydan okudu

İşgalci İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sonucu yıkılan Qlaibo Cami'nin enkazının üzerine çıkan Filistinli bir adam ezan okudu.

Cami enkazında ezan: İsrail'e meydan okudu

İşgalci İsrail, Gazze Şeridi'ne aralıksız bir şekilde sürdürdüğü saldırılarda özellikle yerleşim yerlerini hedef alıyor. 

İŞGALCİ İŞRAİL CAMİYİ HEDEF ALDI

İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'nin kuzeyindeki Qlaibo Cami yerle bir olurken, Gazze Vakıflar ve Diyanet İşleri Bakanlığı caminin hedef alınmasını kınadı. Ancak işgalci İsrail'in saldırısı ezanı dindiremedi. Filistinli bir adam yıkılan caminin enkazının üzerine çıkarak ezan okudu.

İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında şehit sayısının 61'i çocuk, 36'sı kadın olmak üzere 213’e, yaralı sayısının ise bin 442’ye yükseldiğini açıkladı.

Gazze'de çocuklar ölürken İsrailliler güneşleniyordu Gazze'de çocuklar ölürken İsrailliler güneşleniyordu Hamas, İsrail'in aynı aileden 10 kişiyi katlettiği saldırıda misilleme yapacağını duyurdu. Açıklamanın ardından İsrail'in başkenti Tel Aviv'de siren sesleri yükseldi. Gazze'de çocuklar katledilirken denizde keyif yapan İsrailliler siren seslerinin ardından panik içinde kaçmaya başladı

ŞEHİT SAYISI: 137

İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları artarak devam ediyor. İsrail'in gerçekleştirdiği saldırılarda Gazze'den gelen son dakika bilgilerine göre 10 Mayıs'tan bu yana 137 Filistinli şehit edildi, 950 Filistinli yaralandı. Dünya katliama sessiz kalarak sessizce izlemeye devam ediyor.

İSRAİL GÜÇLERİNİN MESCİD-İ AKSA’DAKİ HAİN SALDIRILARI

Sabah namazı Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa’da kılan binlerce Filistinli namazdan sonra tekbirler getirerek gösteri düzenledi. Filistinliler, gösteriden sonra fanatik Yahudilerin baskın yapmaması için nöbet tutulmaya başlandı. 

“CANIMIZ, KANIMIZ SANA FEDA AKSA”

Harem-i Şerif’in bazı noktalarında barikat kuruldu. Filistinliler, barikat noktalarından ayrılmayacaklarını belirtti ve “Canımız, kanımız sana feda Aksa” sloganı attı. Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen İsrail güçleri, Filistinlilere çok sert bir şekilde plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etti. Müdahaleler sırasında çok sayıda kişi yaralandı. Yaralıların çoğu gözaltına alınmaya çalışıldı ve darp edildi. Fanatik Yahudiler, İsrail’de 1967’deki Altı Gün Savaşı’nın yıl dönümünü İbrani takvimine göre, “Kudüs Günü” olarak kutlanıyor. Fanatik Yahudilerin oluşturduğu örgütler, 9-10 Mayıs tarihlerine gelen “Kudüs günü” nedeniyle Mescid-i Aksa’ya baskın yapılması çağrısında yapılmıştı. Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer el-Kisvani, Harem-i Şerif’in hoparlörlerinden İslam dünyasına yardım çağrısında bulunmuştu.

İsrail zulmüne Çekya’dan destek İsrail zulmüne Çekya’dan destek İsrail zulmüne sessiz kalan dünya bir yandan da İsrail’e destek olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Avusturya’dan gelen destek sonrası Çekya’da Avrupa Birliği bayrağını indirip yerine İsrail bayrağı astı.

 

Kaynak : İHA-AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber