Tgrt Haber
29 Kasım 2023 16:55 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 17:00

Cani iki ziraat öğrencisi tutuklandı: Havai fişekle canlı koyunları havaya uçurdular

Birleşik Krallık'ta bir koyunun canlıyken havai fişekle havaya uçurulduğu iddiası üzerine Plumpton Koleji, olaya karıştığı iddia edilen 4 öğrenciyi okuldan uzaklaştırdı.

Editör: Berkay Alptekin / Kaynak: TGRT Haber
Cani iki ziraat öğrencisi tutuklandı: Havai fişekle canlı koyunları havaya uçurdular
Birleşik Krallık

2 Kasım'da Birleşik Krallık'taki Ditchling Beacon yakınlarında meydana gelen olayda bir koyunun henüz canlıyken havai fişekle havaya uçurulduğu iddiası üzerine iki ziraat öğrencisi tutuklandı.

Batı Sussex'teki Plumpton Koleji'nden 4 öğrenci okuldan uzaklaştırıldı ve polis soruşturması da devam ediyor. 18 ve 20 yaşlarındaki iki öğrenci, koruma altındaki bir hayvana gereksiz yere acı çektirme ve mala zarar verme şüphesiyle tutuklandı ve şartlı kefaletle serbest bırakıldı.

Kolej iki şüpheliyi kalıcı olarak okuldan uzaklaştırdı. Diğer iki öğrenciye de "öğrencilerin huzurunu güvence altına almak ve polis soruşturmasının bütünlüğünü korumak amacıyla" ders bıraktırıldı. Plumpton College sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada olayın kolej faaliyetleriyle ilgili olmadığını ve kampüs dışında yaşandığını doğruladı.

Müdür Jeremy Kerswell şunları söyledi:

"Bu olay karşısında dehşete düşmüş durumdayız ve olayın diğer öğrencilerimiz, personelimiz ve topluluğun daha geniş bir kısmı üzerindeki etkisinden dolayı üzüntü duyuyoruz. Değerlerimizi ve her gün ulaşmaya çabaladığımız yüksek standartları hiçbir şekilde temsil etmeyen bu olayın tetiklediği duyguların derinliğini her zaman anladık ve yansıttık. Bu zor dönemde bize destek olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz; kesinlikle bu deneyimden dersler çıkaracak ve öğrencilerimizi hayvan refahı konusunda emsal oluşturacak uygulamalarla eğitmeye devam etmek için elimizden geleni yapacağız."

Sussex polisinden Emniyet Amiri Rachel Swinney ise, "Son derece ciddiyetle ele aldığımız bu rahatsız edici haberle ilgili kapsamlı bir soruşturma yürütülmekte. Kendi iç disiplin önlemlerini alan ve soruşturmamıza tam destek veren kolejle irtibata geçtik. Ayrıca koyunların sahibi, yerel çiftçiler ve topluluğun daha geniş bir kısmıyla da içlerini rahatlatmak ve tavsiye almak için iletişime geçtik. Soruşturmaya yardımcı olabilecek bilgiye sahip olan herkes Chelmsford operasyonuna bildirerek internet üzerinden ya da 101 numaralı telefondan polisle irtibata geçebilir." ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...