2021-07-06 13:49:37

Cemal Kaşıkçı'nın gizli evliliği ortaya çıktı

Suudi Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğu’nda öldürülen muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Dubai'de tanıştığı Mısırlı bir hostesle evlendiği iddia edildi. Evlilik iddialarını doğrulayan hostes, Kaşıkçı'nın Hatice Cengiz ile evlilik hazırlığından haberinin olmadığını söyledi.

Cemal Kaşıkçı'nın gizli evliliği ortaya çıktı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmeden aylar önce bir hostesle evlendiği öne sürüldü. Kaşıkçı ile 9 sene önce Dubai'de tanıştığını açıklayan hostes, Kaşıkçı'nın Hatice Cengiz ile evlilik hazırlığını çok sonra öğrendiğini açıkladı. 

BİRBİRLERİNDEN HABERLERİ YOKMUŞ

Suudi Arabistan’da Veliaht Prens Muhammed bin Selman rejimine muhalefetiyle tanınan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, nişanlısı Hatice Cengiz’le evlenebilmek için gittiği İstanbul Konsolosluğu’nda vahşi bir şekilde öldürülmüştü. Konsolosluktan eski karısından boşandığına dair belgeler almak isteyen Kaşıkçı’nın, bundan birkaç ay önce gizlice Mısırlı bir hostesle evlendiği iddia edildi. Ne Hatice Cengiz hostes Hanan El-Atr’dan, ne de El-Atr öğretim görevlisi Hatice Cengiz’den haberdarmış.

2 BİN DOLARLIK İKİ YÜZÜK HEDİYE ETMİŞ

Cengiz, nişanlısının 4 ay önce ikinci bir kadınla evlendiğini 2 Ekim 2018’de öldürülmesi sonrasında öğrendi. Emirates hava yolu şirketinde çalışan El-Atr, Yahoo’ya yaptığı açıklamada, Kaşıkçı’yla ABD’de Virginia’daki bir camide dini nikahla evlendiğini ifade etti. Evlilik resmiyete binmemiş ama Kaşıkçı, El-Atr’a 2 bin dolarlık iki yüzük hediye etmiş.

9 SENE ÖNCE DUBAİ'DE TANIŞMIŞ

Kaşıkçı’yla 9 sene önce Dubai’de bir konferansta tanıştığını ifade eden El-Atr, yüzükleri halen sakladığını söyledi. Hostes, Washington Post köşe yazarı Kaşıkçı’yla çok özel bir ilişkiye sahip olduklarını, onun Hatice Cengiz’le evlilik hazırlığı yaptığını çok sonraları öğrendiğini dile getirdi.

Kaşıkçı, El-Atr ile nikâhlıyken Cengiz’le İstanbul’da bir daire satın alıp evlenme planları yapıyordu.

Etiketler