Tgrt Haber
09 Şubat 2024 09:55 - Güncelleme : 09 Şubat 2024 09:55

Cep yakan internet faturası sağlık bakanını işinden etti

İskoçya Sağlık Bakanı Michael Matheson, internet faturası nedeniyle istifa etti. Çocuklarıyla beraber gittiği tatil başını yaktı, işinden oldu. 

Cep yakan internet faturası sağlık bakanını işinden etti
İskoçya, İnternet, Fatura

İskoçya Sağlık Bakanı Michael Matheson, ailesiyle beraber gittiği Fas tatilinde, devletin parlamento çalışmalarında kullanması için verdiği tableti çocuklarına oyalanmak için verdi. Matheson'ın çocukları Celtic ile Rangers arasında oynanan futbol karşılaşmasını tabletten izleyince olanlar oldu. Tabletin internet faturası 10 bin 935 sterlin geldi. 

Matheson ilk olarak tabletin parlamento çalışmaları dışında kullanılmadığını söyledi. Faturanın bu kadar yüksek olmasının nedeni olarak SIM kart güncellemesini gösteren Matheson, sözleşmesinin bittiğini fark etmediğini öne sürdü.

Cep yakan internet faturası sağlık bakanını işinden etti - 1. Resim

MAÇ İTİRAFI

Bunun meşru bir parlamento harcaması olduğunu savunan Matheson daha sonra tepkilere dayanamayarak geri adım attı. İskoç bakan, eşinin kendisine oğullarının bahsi geçen tarihte ezeli rakipler Celtic ve Rangers arasında gerçekleşen maçı izlemek için tabletin internet paylaşımının kullandıklarını itiraf ettiğini söyledi.

FATURANIN SADECE ÜÇTE BİRİNİ ÖDEDİ

Matheson, faturanın 3 bin sterlinini ödedi, kalanını ise Sağlık Bakanlığı'na ödetti. Hakkında soruşturma başlatılan Bakan Matheson, parayı devlete ödemeyi kabul etti. Matheson, hakkında başlatılan soruşturmanın sonucunu beklemeden istifa etti.

İSKOÇYA BAŞBAKANI: İSTİFA EN İYİSİ

Matheson, İskoçya Başbakanı Humza Yousaf'a ilettiği istifa mektubunda ''Bunun hükümetin gündemini ilerletme konusunda dikkat dağıtıcı bir unsur haline gelmemesini sağlamak için şimdi istifa etmem benim ve hükümetin çıkarınadır'' ifadelerine yer verdi. Yousaf ise verdiği cevap, "Parlamento sürecine hak ettiği ilgiyi bu olmadan verebilmeniz için şimdi istifa etmenin sizin için en iyisi." dedi.

Cep yakan internet faturası sağlık bakanını işinden etti - 2. Resim

Kaynak: BBC
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...