Tarih : 13.10.2021 - 14:25 Yorum : 0

Ünlü olmak uğruna yalnızca erkeklerin katıldığı yarışmaya erkek kılığında girdi

Çin'de yalnızca erkeklerin katılabildiği bir yarışmaya, ünlü olmak uğruna erkek kılığında katılan kız çocuğu yakayı ele verdi, herkesten özür diledi.

Ünlü olmak uğruna yalnızca erkeklerin katıldığı yarışmaya erkek kılığında girdi

Çin, son günlerde ünlü olmak uğruna erkek kılığına giren 13 yaşındaki Fu Jiayuan'ı konuşuyor. Ülkede YGN Gençlik Kulübü adı altında 11-13 yaş aralığındaki erkek çocuklarının katıldığı şarkı söyleme ve dans etme yarışması düzenlendi. Yarışmanın kazananı ise ''Geleceğin yıldızı'' olarak ünlenecekti. Yarışma öncesinde bir eğitim kampı düzenlendi. Çinli kız Fu da eğitim kampına erkek kılığında katıldı ve kampta çekilen görüntüler sosyal medyada yayınlanınca yakayı ele verdi.

Bir internet kullanıcısı, Fu'nun eğitim kampına erkek kılığında katıldığını ortaya çıkardı. Fu, gerçeğin ortaya çıkmasının ardından hayranlarını aldattığı için özür diledi. Fu, bu haftanın başlarında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bana güvenen herkesten özür dilerim. Gelecekte eğlence sektöründe veya herhangi bir video platformunda yer almayacağıma söz veriyorum.''

YGN Gençlik Kulübü’nden yapılan açıklamada ise söz konusu hatanın Covid-19 salgını nedeniyle seçmelerin çevrimiçi olarak yapılmasından kaynaklandığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Personelimiz seçmeler sırasında ihmalkar davrandı. Gelecekte şirketin kural ve düzenlemelerine sıkı sıkıya bağlı kalacağız" denildi.

ÇİN HALK KAHRAMANI MULAN

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, Fu’nun eğitime devam etmesine izin verilmesi için YGN Gençlik Kulübü’ne baskı yaptı. Fu’nun hayranları ise 13 yaşındaki kız çocuğuna sahip çıktı. Hatta bazı hayranlar işi şakaya vurarak, Fu’yu ailesi ve ülkesini kurtarmak için savaşabilmek adına erkek kılığına giren Çin halk kahramanı Mulan’a benzetti.

ÇOCUKLAR TİCARİ KAZANÇ İÇİN KULLANILIYOR

Söz konusu olayın ortaya çıkmasının ardından gözler bir kez daha YGN Gençlik Kulübü gibi menajerlik şirketlerine çevrildi. Küçük çocukların üzerinden para kazandıkları öne sürülen söz konusu şirketler ve "yıldız piyasası" eleştiri oklarının hedefi oldu. Çin’de erkek çocukları “geleceğin yıldızı” haline getirme vaadiyle düzenlenen eğitim kampları geniş çapta rağbet görürken, aileler bu tür kampları çocuklarının servet ve ün kazanması için bir şans olarak görüyor.

Bazı kişiler ise böyle genç grupların arkasındaki menajerlik şirketlerini küçük çocukları ticari kazanç için kullanmakla eleştiriyor. Çin yönetimi de geçtiğimiz günlerde, eğlence endüstrisi üzerindeki baskısını yoğunlaştırarak, erkek çocuklar için "efemine stillerin" yasaklanacağını açıkladı.

Çin’deki “yıldız piyasası” hakkında 2019'da yapılan "Yıldız Endüstrisi Ve Hayran Ekonomisi Hakkında Beyaz Kitap" başlıklı araştırmada, söz konusu piyasanın 2020 yılına kadar 100 milyar yuana (15 milyar dolar) ulaşacağının tahmin edildiği belirtildi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber