• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  122904
 • up
  USD
  5.916
 • up
  EURO
  6.5588
 • up
  GBP
  7.6808
 • up
  Altın
  296.744
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 10.12.2018 - 14:28 Yorum : 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık kimse Türkiye'ye demokrasi dersi vermeye kalkamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'da düzenlenen eylemler hakkında:"Gezi eylemlerinde insan hakları savunuculuğuna soyunanlar Paris'teki olaylara kör, sağır, dilsiz" dedi. Erdoğan ayrıca konuşmasında, ''Buldukları her fırsatta Türkiye’nin demokrasine özgürlüklerine laf edenler bugün kendi imtihanlarıyla baş başalar. Artık kimse Türkiye'ye demokrasi dersi vermeye kalkamaz.'' dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'Dünya İnsan Hakları Günü' programında önemli açıklamalarda bulundu...

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

İnsan haklarını kullandırmayan topluluklar medeni olamaz. Bugün dünyada insan hakları diye en çok bağıranların eskiden beri insan hakları konusunda en kötü sicile sahip olmaları tesadüf değildir

Ülkemizde hiç kimsenin kökeninden, kıyafetinden, düşüncesinden ve insani tercihlerinden dolayı horlanmadığı bir yaklaşımı hakim kıldık. Cebinde ay yıldızlı kimlik taşıyan herkesin bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olarak muamele görmesini sağladık. Büyük direnişle karşılaştık. Sabır ve kararlılıkla aştık. Kurulan tuzakları bozarak yolumuza devam ettik. Darbecilerin saldırılarına maruz kaldık. Buldukları her fırsatta Türkiye’nin demokrasine özgürlüklerine laf edenler bugün kendi imtihanlarıyla baş başalar. Artık kimse Türkiye'ye demokrasi dersi vermeye kalkamaz.

PARİS'TE YAŞANANLAR KARŞISINDA KÖR, SAĞIR VE DİLSİZ HALE DÖNÜŞTÜLER

İstanbul'da yaşanan sokak eylemlerinde, gezi eylemlerinde insan hakları savunuculuğuna soyunanlar özellikle Paris'te yaşananlar karşısında kör, sağır ve dilsiz hale dönüştüler. Türkiye'ye milyonlarca sığınmacı akın ederken, bizi sınırlarımızı açmaya davet ederken aynı insanlar dikenli tel ve duvar başta olmak üzere birçok tedbir aldılar.

KİM İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSU? BİZ Mİ, ONLAR MI?

Türkiye'ye milyonlarca sığınmacı akın ederken, bizi sınırlarımızı açmaya davet ederken aynı insanlar dikenli tel ve duvar başta olmak üzere birçok tedbir aldılar. Kim insan hakları savunucusu? Biz mi, onlar mı?" Dünyanın tüm kaynaklarını sömürerek kendi topraklarının hayat seviyesini yükseltmeye çalışanlar, Afrika'daki açların sadece edebiyatını yapmakla yetindiler.

KURULAN TUZAKLARI DİKKATLE VE DİRAYETLE BOZARAK YOLUMUZA DEVAM ETTİK

1960 darbesinin ardından rahmetli Menderes ve arkadaşlarının maruz kaldığı haksızlık, milletimizin yüreğinde hala kanayan bir yanadır. 28 Şubat Müdahalesi gibi müdahalelerin demokrasimizde açtığı yaraları tedavi ederken, üniversite kapılrından geri çevrilen kızlarımızın sorunlarını da çözmeye çalıştık. Kurulan tuzakları dikkatle dirayetle bozarak yolumuza devam ettik

İNSAN HAKLARI DENİNCE SORUN ARANACAK YER ASLA TÜRKİYE DEĞİLDİR

Demokrasi ve insan hakları denince sorun aranacak yer asla Türkiye değildir. Hiçbir fiyakalı söz, hiçbir şaşalı hayat biçimi batının insan hakları konusundaki iki yüzlülüğünü gizleyemez

KİBİR BATAKLIĞINA DÜŞENİN AK PARTİ'DE YERİ YOKTUR

Önümüzdeki seçimler de milletimize verdiğimiz söz aynıdır. Belediyelerde halkımıza en iyi hizmetleri vermenin gayreti içinde olacağız. Kibir ve büyüklenme bataklığına düşen, erişilemeyen kişi durumuna gelen kimsenin AK Parti'de yeri yoktur.

Etiketler : erdoğan paris
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber