2021-11-28 00:14:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malcolm X'in kızının cenazesine Türk bayraklı çelenk gönderdi

ABD’de ırkçılığa karşı mücadele ile sembol isimlerden biri olan Müslüman lider Malcolm X'in kızı Malikah Saban Shabazz'ın cenazesi babasıyla aynı mezarlığa defnedildi. Cenazede Türk bayraklı çelenk dikkat çekerken Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taziyelerini Shabazz ailesine iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malcolm X'in kızının cenazesine Türk bayraklı çelenk gönderdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

New York'un Brooklyn kentinde vefat eden Malcolm X’in ikiz kızlarından biri olan Malikah Shabazz'ın cenazesi, Manhattan'daki Islamic Cultural Center of New York'ta kılınan cenaze namazının ardından babasının defnedildiği Ferncliff Mezarlığı'nda toprağa verildi. İslami usullere göre düzenlenen cenaze merasimine Malcolm X'in hayattaki kızları ve New York civarındaki siyahi Müslüman Amerikalıların yoğunlukta olduğu bir grup eşlik etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÇELENK GÖNDERDİ

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan ve eşi İnci Mercan ile New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’ün de katıldığı cenaze töreninde aile üyelerine başsağlığı dilendi. Mercan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da taziye mesajı ilettiğini belirtti. Mercan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cenaze için gönderdiği Türk bayrağı sembollerini taşıyan çelenkle ilgili "Türkiye Cumhuriyeti'nin dünyanın neresinde olursa olsun Müslümanlara ve inananlara gösterdiği bir teveccühtür." ifadesini kullandı.

 

Etiketler