2022-07-03 20:20:00 | Son Güncelleme : 2022-07-03 23:28:15

Son dakika! Danimarka'da AVM'ye silahlı saldırı: Çok sayıda ölü var

Dünya  | Editör : Baran Aksoy |İhlas Haber Ajansı

Son dakika haberi: Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki bir alışveriş merkezine silah saldırı düzenlediği ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. 1 kişinin olayla ilgili gözaltına alındığı aktarıldı.

Son dakika! Danimarka'da AVM'ye silahlı saldırı: Çok sayıda ölü var
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki bir alışveriş merkezinde silahlı saldırı düzenlendi.  Amager bölgesindeki Field's adlı AVM’ye düzelenen saldırıda silah seslerini duyan insanlar AVM’yi koşarak terk etti. Hemen durumun ekiplere haber verilmesi sonrası olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi.

Polis tarafından yapılan açıklamada, silah saldırıda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı.

Saldırının ardından basın toplantısı düzenleyen Polis Başmüfettişi Soren Thomassen, saldırıda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ifade ederek, net bir sayı vermedi.

22 YAŞINDAKİ SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

Saldırıyla bağlantılı 22 yaşındaki Danimarkalı bir erkeğin gözaltına alındığını aktaran Thomassen, saldırının nedeninin henüz bilinmediğini fakat “terörizmi” dışlamadıklarını aktardı. Thomassen, başka saldırganlara dair bir iz olmadığını ifade etti.

Görgü tanıkları ise, saldırganın bir "av tüfeği" taşıdığını belirtti. Field's, 140'tan fazla mağaza ve restoran ile Danimarka'nın en büyük alışveriş merkezi olarak biliniyor.

 

Etiketler