Tgrt Haber
10 Aralık 2023 18:34 - Güncelleme : 10 Aralık 2023 19:15

Ebu Ubeyde'den İsrail'e gözdağı: Binlerce mücahit sırasını bekliyor 

Son dakika haberi: Aksa Tufanı Harekatı'nı düzenleyen Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, günler süren sessizliğin ardından konuştu. Ubeyde İsrail'e gözdağı vererek, "Sabırlı halkımıza sesleniyoruz, biz sizin sabrınızdan güç alıyoruz" dedi. 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: Türkiye Gazetesi
Ebu Ubeyde'den İsrail'e gözdağı: Binlerce mücahit sırasını bekliyor 
İsrail, Gazze

İsrail'in Gazze'ye yönelik çatışmalarından iki ay gerida kaldı. Aksa Tufanı'nun komutanı Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde'sessizliğini bozdu. Ebu Ubeyde, direnişe devam ettiklerini belirterek daha nice mücahidin savaş sırasını beklediğini söyledi.

İsrail ordusunun ağır kayıplar verdiğini duyuran Ubeyde, İsrail lideri Netanyahu'nun ise halka yalan söylediğini belirtti.

Ebu Ubeyde'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

“Nazi-siyonist düşman halkımıza karşı katliamlarına devam ediyor, elde ettikleri tek şey çocukları ve kadınları öldürmektir. Son 10 günde Mücahitlerimiz en az 180 zırhlı aracı tamamen veya kısmı olarak imha etti. Binalara sığınan askerleri hedef alarak sıfır mesafeden onlarca askeri etkisiz hale getirdik. Mücahitlerimizin onlarca askeri öldürdüğü kesin, fakat İsrail hükümeti bunu asla açıklamayacaktır.

ESİRLERİ TAKASTAN BAŞKA KURTARACAK YOL YOK

Düşman ordusu çatışmaların olduğu yerlerde başarısız oldu, devam ettikçe daha da kayıplar vereceğine söz veriyoruz. İsrail hükümetine ve halkına sesleniyorum, elimizdeki esirleri takastan başka hiçbir yol ile geri alamayacaklarını söylüyorum.

SALDIRI YAŞADIKLARININ 100 KATI OLACAK

İşgal ordusu bizden ağır darbeler almaya devam ediyor onlara hazırladığımız saldırılar yaşadıklarının yüz katı olacak.

BİNLERCE MÜCAHİT SIRADA BEKLİYOR

Sabırlı halkımıza sesleniyoruz, biz sizin sabrınızdan güç alıyoruz ve asla şüpheniz olmasın hala savaşa girmek için sırasını bekleyen binlerce Mücahidimiz var. Bu katliamlara karşı durmak için savaşmaktan başka seçeneğimiz yoktur.

Mücahitlerimiz işgal ordusunun kara harekâtı başlattığı ve girdiği ilk bölge dahil her yerde direnmeye devam ediyorlar. Ne İsrail ne de ona destek veren ülkeler Kassam Tugaylarının şartlarını kabul etmeden tek bir esiri bile geri alamazlar.

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Erkan 10 Aralık 2023 21:39

Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah dualarımız sizinle

Gūngör10 Aralık 2023 19:23

ALLAH Yar veyardımcınız olsun.

Yavuz Selim10 Aralık 2023 19:00

Rabbim seni muzaffer eylesin.Amin

Nuri10 Aralık 2023 18:45

Kassam tugaylarini ve Gazze'ye yi sonuna kadar destekliyorum

Sonraki Haber Yükleniyor...