2022-05-18 00:47:00 | Son Güncelleme : 2022-05-18 00:48:00

Emekli Rus Albay Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarını eleştirdi

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarını eleştiren Rus ordusundan emekli Albay Mikhail Khodarenok, “Durum kötüye gidiyor, Ukrayna ordusu 1 milyon kişiyi silahlandırabilir” dedi.

Programın sunucusu, emekli albayın sözünü defalarca kesmeye çalıştı.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Programın sunucusu, emekli albayın sözünü defalarca kesmeye çalıştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 21 Şubat'ta Kremlin Sarayı'nda düzenlenen törenle sözde Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıdı.

Putin, 24 Şubat'ta sabahın erken saatlerinde televizyondan halka hitap ederek 'Ukrayna'nın doğusundaki Donbas'a özel askeri operasyon' başlattıklarını duyurdu. Böylece Rusya'nın Ukrayna'ya savaşı başladı.

'Donbas' dışında Kiev'i de baskı altına alan geniş bir alanda operasyonu yürüten Rusya, Ukrayna ordusunun şiddetli direnişi karşısında ağır kayıplar verdi. Ukrayna'da askeri anlamda zor günler geçiren Rus ordusu için deneyimli askerler başta olmak üzere kamuoyunda eleştirel ve gerçekçi değerlendirmeler yapılmaya başlandı.

DURUM AÇIKÇA DAHA DA KÖTÜLEŞİYOR

Rus ordusundan emekli Albay Mikhail Khodarenok, Rus devlet televizyonu Rossiya-1'de Olga Skabeyeva tarafından sunulan 60 Minutes programında Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarını eleştirdi. Rus ordusu için Ukrayna’da durumun kötüye gittiğini ifade eden Khodarenok, “Ukrayna’nın batıdan ilave askeri yardımlar almasıyla Rusya için durum açıkça daha da kötüleşiyor. Ukrayna ordusu 1 milyon Ukraynalıyı silahlandırabilir” dedi.

BÜTÜN DÜNYA BİZE KARŞI

Rusya’nın Ukrayna’daki operasyonları nedeniyle tüm dünyanın kendilerine karşı durduğunu belirten Khodarenok, “Rusya’nın askeri ve siyasi durumuyla ilgili en büyük sorun tam bir izolasyon içinde olmamız ve tüm dünyanın bize karşı olması. İtirafta bulunmaktan ne kadar nefret etsek de, gerçekte bütün dünya bize karşı ve bu durumdan kurtulmalıyız” ifadelerini kullandı.

Khodarenok’un sözleri stüdyoda soğuk duş etkisi oluştururken, programın sunucusu Skabeyeva, emekli albayın sözünü defalarca kesmeye çalıştığı görüldü.

Etiketler