25˚
İstanbul
25˚
açık
Nem %44
Rüzgar 4.53 /s
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/20˚
Cumartesi
26˚/18˚
Pazar
26˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2018-01-31 21:51:32

Esad'dan YPG'ye darbe! Kapattı

Zeytin Dalı Harekatı ile ağır darbe yiyen terör örgütü PKK/PYD, rejim lideri Beşar Esad'dan "asker gönder" diye yardım istemişti. Esad ile terör örgütü PKK arasında anlaşma sağlanamayınca Suriye rejimi de Afrin’e ulaşan geçiş noktalarını YPG/PKK’ya kapattı.

Esad'dan YPG'ye darbe! Kapattı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Zeytin Dalı Harekatı 12. gününde devam ederken, TSK dün Süleyman Halil, Sati Şaği ve Alkana köylerinin terör örgütünden temizlenmesiyle birlikte toplam 24 nokta kurtarılmış oldu. Tüm bunlar olurken PKK/PYD'ye bir darbe de Esad rejiminden geldi. Bir süredir devam eden pazarlığın sonuçsuz kalması üzerine Suriye rejimi de Afrin’e ulaşan geçiş noktalarını PYG/PKK’ya kapattı.

ESAD-PKK PAZARLIĞI YATTI
 
Afrin operasyonuyla büyük darbe yiyen terör örgütü, Beşar Esad'dan "Afrin'i korumak için asker gönder" talebinde bulunmuş rejim de "Afrin'deki tüm kamu kurumlarını teslim eden" şartı koşmuştu. Esad ile PYD arasındaki pazarlık, PYD'nin Afrin’in rejime teslim edilmesi teklifini kısa süre önce reddetmesiyle tıkanmıştı.
 
PKK'NIN CAN DAMARI TIKANDI
 
Milliyet'te yer alan habere; bu gelişme üzerine rejim, Afrin’e ulaşan geçiş koridorlarında önlem aldı. Bölgedeki kaynaklardan elde edilen bilgiye göre Suriye rejimi, Bubül Zahra bölgesinden Afrin’e ulaşan geçiş koridorunu dünden itibaren kapattı. Suriye rejimi tarafından geçiş güzergâhlarının kapatılması ile YPG bölgeye takviye güç göndermede sıkıntı yaşamaya başladı.

Etiketler