2022-05-27 15:30:00 | Son Güncelleme : 2022-05-27 16:13:30

Eşi Covid-19 yüzünden öldü elleriyle toprağa verdi! Eve gidip karşısında görünce şoke oldu

Hindistan'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 75 yaşındaki Mutyala Girijamma iddialara göre Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Girijamma düzenlenen törenin ardından eşi ve sevenleri tarafından toprağa verildi. Fakat Girijamma'nın eşi eve gidip karısını karşısında canlı görünce neye uğradığını şaşırdı.

Eşi Covid-19 yüzünden öldü elleriyle toprağa verdi! Eve gidip karşısında görünce şoke oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Hindistan'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşlı çiftin başına geldi. 75 yaşındaki Mutyala Girijamma, Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından Hindistan'ın güneyinde yer alan Andhra Pradesh'teki Vijayawada'daki Devlet Genel Hastanesi'ne kaldırıldı. Kocası Gaddayya, Girijamma'nın sağlık durumu hakkında bilgi almak için her gün hastaneye gitti. Fakat üç günün ardından hastanede Girijamma'yı bulamadı.

Gaddayya, hastanedekilere eşini sorduğunda acı haberi aldı, eşinin vefat ettiğini, koronavirüsün yayılmaması için de onu bir ceset torbasına koyduklarını söylediler. Hastanedekiler, Gaddayya'yı koruyucu ekipmanları olmadan ceset torbasına dokunmaması, açmaması konusunda da uyardılar.

EVE DÖNDÜĞÜNDE ŞOKE OLDU

Gaddayya, vakit kaybetmeden eşinin cansız bedenini alıp memleketine götürdü ve orada düzenenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verdi. Birkaç gün eşinin memleketinde kalan Gaddayya, eve döndüğünde ise neye uğradığını şaşırdı. Çünkü birkaç gün önce toprağa gömülen eşi Mutyala, canlı bir şekilde karşısında duruyordu. Hatta eşi Girijamma, kocasının kendisini hastaneden çıkartmaya gelmemesine ve kendisiyle ilgilenmemesine oldukça kızgındı.

Gaddayya ve ailesi, hastanenin Mutyala olduğunu düşünerek gömdükleri bir yabancının cesedini kendilerine teslim ettiğini öğrenince dehşete kapıldılar. Gaddayya'ya verilen ceset torbasındaki kişinin kimliği henüz bilinmiyor. Hastaneden konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı ve yetkililere herhangi bir ihmal vakası kaydedilmedi.